Shkëndija shkatërron Horizont Turnovën

Shkëndija shkatërron Horizont Turnovën Empty Shkëndija shkatërron Horizont Turnovën

Mesazh nga Dewil Tue 21 Sep 2010 - 4:18

Shkëndija shkatërron Horizont Turnovën Shkendija Shkëndija e Tetovës ka shënuar fitore me rezultat të lartë 3:0përballë Horizont Turnovës, në ndeshjen e fundit të javës së 7-të nëLigën e Parë të futbollit të Maqedonisë, transmeton Alsat-m. Shkëndijaqë në start hyri furishëm në këtë ndeshje, duke arritur të avansojë qënë minutën e 10-të me golin e Ferhan Hasanit, pasi paraprakisht saktëharkoi Ardian Cuculi.
‘Kuq e zinjtë’ nuk u ndalën këtu dhe vazhduan të dominojnë, dhe sirezultat i lojws sw mirw arritwn të dyfishojnë në minutën e 29-të megolin e Ersen Sali-t. Katër minuta para mbylljes së pjesë së parëvendasit sollën golin e rradhës përmes Izair Eminit, i cili realizoipas një aksioni të bukur të repartit sulmues. Edhe pjesa e dytë kaloi me sulme dhe dominim të plotë të Shkëndijës,të cilët krijuan disa raste të mira, por pa mundur të gjejnë golin ekatërt. Me këtë fitore Shkëndija arrin në kuotën e 11-të pikëve dhengjitet në pjesën e epërme të renditjes, ndërsa debutim të suksesshëmnë pankinën ‘kuq e zi’ kishte trajneri Edmond Miha, i cili në mesjavëi’u bashkua Shkëndijës. Për Horizont Turnovën kjo ishte disfata e dytënë këtë sezon, pas asaj me Skopjen para disa javëve. Shkëndija mesukeses u rrikthye pas disfatës së javës së kaluar nga Renova, dukekonfirmuar formën e mirë në të cilën gjendet skuadra, si dhe dukeshfaqur qartë edhe një herë ambiciet për kreun e tabelës.