Shkëndija “thyen” Sileksin

Shko poshtë

Shkëndija “thyen” Sileksin Empty Shkëndija “thyen” Sileksin

Mesazh nga Dewil Tue 31 Aug 2010 - 12:41

Shkëndija “thyen” Sileksin Shkendija2-300x225 Ditën e dielë në stadiumin e qytetit në Tetovë pa praninë e publikut tetovar u zhvillua ndeshja në mes ekipeve Shkëndija ’79 nga Tetova dhe Sileksit nga Kratova. Ndeshje kjo e vlefshme për ligën e parë të Maqedonisë.

Shkëndija u paraqit me këtë formacion: S.Zendeli, I.Elmazovski, A.Nuhiju, V.nikitovoq, I.Emini, N.Mustafi, A.Cuculi, S.Berisha, F.Hasani, A.Llomani, E.Sali.
REZERVE: H.Velii, V.Nafiu, Xh. Abdullai, M.Bilbilovski, E.Rexhepi, M.Andonov, M.Useini

Kurse mysafirët nga Kratova, Sileksi u paraqiten me këtë formacion: D.Bozhonovski, D.Kostadinovski, A.Aleksovski, M.Petrov, N.Mishovski, U.Jankoviq, B.Stojanovski, M.Atlevski, S.Mitevski, A.Nacev, A.Duriq.

Në pjesën e parë nga të dy anët pati një seri rastesh por asnjëra nga ekipet nuk ariti të realizoj në portë. Pjesa e dytë filloj me një frymë tjetër dhe pikërisht në minutën e ’71 lojtari i Shkëndisë Izair Emini zhbllokon rezultatin në 1-0 në favor të ekipit tetovar. Më pas në minutën e ’78 pas një aksioni të shkëlqyer dhe asistimit nga Ferhan Asani në portë shënon Andonov për 2-0. Fatin e këtij takimi e vulosi Ersen Sali ne minutën e ’84 për rezultatin përfundimtar 3-0.

Pas kësaj ndeshje Shkëndija merr 3 pikë dhe ngjitet në vendin e 4 të rënditjes tabelare në ligën e parë të Maqedonisë.