Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

+3
Geri
Elhamiu
Erisa
7 posters

Shko poshtë

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti? Empty Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

Mesazh nga Erisa Sat 20 Jun 2009 - 4:29

Sa i perket temes se sa eshte me rendesi virgjiniteti per meshkujt une mendoj qe ze vend te rendesishem ne jeten e meshkujve por kjo nuk dmth se eshte me rendesi vetem per meshkujt , por eshte me rendesi edhe per femrat. Bile bile eshte gjeja me me rendesi qe te ben te ndjehesh femer, por nuk eshte e drejt qe nese nuk je virgjine te vuash pse e ke humbur virgjinitetin. Ngadale kjo barrier po ndryshohet por te disa ende eshte dhe per kete shkak jan shkaktu shume vuajtje. Kisha pas deshir te ndegjoj reagimet e meshkujve se qka mendojn per kete.
Pra, sa i rendesishem mendoni se eshte virgjiniteti si tek mashkulli por ashtu dhe tek femra?
Erisa
Erisa
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti? Empty Re: Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

Mesazh nga Elhamiu Sat 20 Jun 2009 - 7:01

jam mashkulllllllllllllll, at njeri qe eduaaa per jet, kam deshir te jet me vergjinitet, por nese nuk eshte ska gjee, se jetojm en shekullin 21 kuptohen , se ne dit te sodit nuk gjen kolaj koc me vergjinitettt, ka goca me vergjintiet por nuk gjen kollaj,
vergjiiniteti eshte gje emir per femra te ja mar nji mashkulll shum nji djen e mir,

por ska gjeee
Elhamiu
Elhamiu
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 599
 <b>Piket</b> Piket : 607
Regjistruar : 23/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 37
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Gjilane

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti? Empty Re: Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

Mesazh nga Geri Mon 7 Dec 2009 - 11:26

Hmm per nji mashkull besoj se esht shprehja "Hajt se mashkull jam" por joo gaboj si cdo qenie njerzore cdo kush ka afatin e vet de cdo gjo bohet me mend,Esht dicka e rendesishme qe duhet me ja fal Te fejuares a Gruas jote se kur vje puna e te pyt a je i virgjer qesh e zbardh dhembet ja bo,i nxier 10 arsye a gjona si me i thon qe e kam humb me njonen..E Per femrat po ashtu mendoj esht e njejta gje nuk ka nanji ndryshim kur vajzat virgjerin e kan si syt e ballit.
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti? Empty Re: Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

Mesazh nga Ema Tue 8 Dec 2009 - 0:19

Virgjiniteti ta ruash eshte shum i rendesishem dhe shum domethense per mashkullin qe do e kesh bashkeshort.
Ema
Ema
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 178
 <b>Piket</b> Piket : 182
Regjistruar : 12/11/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti? Empty Re: Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

Mesazh nga Arla Wed 8 Sep 2010 - 8:09

Virgjiniteti eshte i rendesishem , kur do t'iu rrahesh gjoksin shokeve,kur gjithe bota qe njeh eshte shtepia perballe shtepise tende.Kur nuk ke patur mundesi te ecesh bashke me kohen, por perseri jam dyshese se kur kam degjuar qe nje vajze ne nje fshat te malesise se madhe qe as ne hart nuk egziston dhe mushka e ka te veshtire te jetoje e kishte rikthyer virgjinitetin duke shkuar brenda nates tek doktori, sa i rendesishem mund te jete?
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti? Empty Re: Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

Mesazh nga Loni Wed 8 Sep 2010 - 8:36

E keqja eshte se asnje e c'virgjer nuk eshte reale.Mundohet ta paraqet humbjen e virgjinitetit ne menyre "aksidentale", ose e quan veten fatkeqe!
E mira eshte se nuk duhet te derdhim djers per te hapur "pusin", por duhet te derdhim djers ne koke qe te marrim vetem ne uje ne ate "pus" qe nga ai moment.

I rendesishem edhe mund te jete, por jo i domosdoshem.Ka gjera me primare...
Loni
Loni
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 247
 <b>Piket</b> Piket : 247
Regjistruar : 03/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti? Empty Re: Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

Mesazh nga Arla Wed 8 Sep 2010 - 8:42

Po mentaliteti mashkullor e ka bere deri me sot vecanerisht femren shqiptare ta viktimizoj veten kur behet fjale per "c'virgjeri".Mashkulli gje primare ka opinion e tavolines shoqerore sesa femren.Gjithesesi tani me vjen mire qe po mesoheni me realitetin, por keq qe nuk e pranoni hapur ne bisede:"Shoh ate cka eshte jo ate qe gjeta".
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti? Empty Re: Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

Mesazh nga Loni Wed 8 Sep 2010 - 8:52

Do kalojne gjenerata e gjenerata deri sa te vije edhe tek ne sikurse ne shtetet e perendimit puna e c'virgjerise.Megjithse ne shume gjera kemi "ecur me kohen" ne shqiptaret, per cudi ne kete pike nuk kemi ecur edhe aq.Ndoshta eshte shume shpejt dhe do dukeshim sikur po ecim para kohe nese deshirojme te kemi te njejtin mentalitet edhe ne kete pike sic e kane ata te perendimit.
Ne evrop nuk hym me keto gjera, sic mendojn disa!

P;s: une jam nje nga ata qe ne shoqeri, ne familje apo kudo e kam thene hapur, nje femer nuk duhet peshuar me nje ane virgjiniteti dhe anen tjeter cdo gje tjeter!Virgjiniteti mund te jete nje element qe mund ta rregulloj, ose ta prish ate qe kemi gjetur, varesishte se si e shohim.
Loni
Loni
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 247
 <b>Piket</b> Piket : 247
Regjistruar : 03/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti? Empty Re: Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

Mesazh nga Shpejtimi Wed 10 Nov 2010 - 15:19

Ema shkruajti:Virgjiniteti ta ruash eshte shum i rendesishem dhe shum domethense per mashkullin qe do e kesh bashkeshort.

bravo me vend e ke me pelqen shume....
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Sa i rendesishem eshte virgjiniteti? Empty Re: Sa i rendesishem eshte virgjiniteti?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi