Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj?

4 posters

Shko poshtë

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj? Empty Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj?

Mesazh nga Geri Mon 6 Sep 2010 - 8:56

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj...?
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj? Empty Re: Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj?

Mesazh nga Vizitor Mon 6 Sep 2010 - 9:04

Gjate Jetes kam marr shume mesime, sepse jeta eshte vet mesim, qdo dite mesime te reja ,kam mesuar se si ti dalloj gjerat e keqija nga te mirat, si ti dalloj njerzit e dy frazave, nga ata me te miret deri tek ata me te liget, jeta eshte nje rrug e gjat qe ka shume stacione , ne qdo pik ka diqka te ndryshme,nje nder udhrrefyesit ka qen i ndjeri Babi im qe me ka dhan mesime pa mbarim , qe me ka bere te jem kjo qe jam tashi dhe qe ushqehem me mesimet e tij gjithmon,mesimi me i mire eshte qe me ka dhen Babi im te ruaj karakterin tim ,te jem gjithmon vetvetja, te mos me shkel askush ne personalitetin tim!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj? Empty Re: Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj?

Mesazh nga Pexha Mon 6 Sep 2010 - 9:05

shume kame msu po nje me ka mbet ne kujtim mose be shoqeri ne rrena
Pexha
Pexha
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 443
 <b>Piket</b> Piket : 450
Regjistruar : 07/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj? Empty Re: Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj?

Mesazh nga Geri Mon 6 Sep 2010 - 9:11

Me thon te drejten deri me sot nuk mendoj qe dikush ma ka punuar nga mbrapa kraheve qe t'me jepte nje mesim te rend qe ku mund te gaboja por dhe mund t'ma ken punu nga mbas shpine dhe se kam ndier por deri me sot nuk egziston ne jeten time nje mesim i tille.
Por per dicka e kam mar nje mesim , per dhenje lekesh "eurosh" borxh qe ja kam dhen dikujt qe kishte shum nevoj dhe kaluan 4 vjet nuk bohet i gjall dhe qe sot e asaj dike as vellait time si jap me lek hua , sepse e mora nje mesim nga dikush qe e quaja shok per shum kohe.
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj? Empty Re: Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj?

Mesazh nga Pexha Mon 6 Sep 2010 - 9:15

msime mbrapesht kam mare shume e mose me gabu ma nje tanje popullore thot nje her me kalon miu neper mustaqe
Pexha
Pexha
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 443
 <b>Piket</b> Piket : 450
Regjistruar : 07/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj? Empty Re: Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj?

Mesazh nga Shpejtimi Mon 6 Sep 2010 - 17:54

Mesime kam marre nga jeta shume sjellje te njerzve qe kan bere perball meje e disa mesime me te mira i kam marre na korneri te cilat thoja vet me veti mire qe i pash po te me ndodh edhe mua ne jet do jem i vedishem se si te veproj ,nganje her ka raste kur them vet me veti mire ma ke be se une me butesin time ti e shfrytezove rastin shfrytezove butesin time e e keqperdore po mire ma befsh mesim per hera tjera se tjeter her nuk te jap shanc te dyte te ma besh te njejten gje gjithmone njeriu i menqur gabon e prej gabimit meson e te njejtin gabim nuk e perserit por ai qe gabon budall nuk i thuhet se prej gabimit njeriu meson budalle i thuhet atij qe te njejtin gabim prap e ben kjo eshte nje mesim per mua i fort....
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj? Empty Re: Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj?

Mesazh nga Arla Mon 6 Sep 2010 - 20:36

Une nuk e shoh cdo veprim ne jete si kyc per te nxjerr nje mesim.Ne baze te karakterit qe kam vazhdoj dhe eci.Nuk mund te sillesh keq ne nje situate te njejte qe po te ndodh , sepse dikur te ka ndodhur po e njejta, sepse vertet situata mund te jete e njejte , por njerezit jane te ndryshem.Jeta do te ndesh me njerez te ndryshem dhe per kete ti nuk mund te veprosh sipas mesimit, sepse mund te ndeshkosh nje te pafajshem me gabimin tend.
Une kam nxjerr nje mesim sa here ti i meson pergjigjet e pyetjeve , jeta ti ndryshon pyetjet.
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj? Empty Re: Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj?

Mesazh nga Shpejtimi Wed 8 Sep 2010 - 5:14

Arla shkruajti:Une nuk e shoh cdo veprim ne jete si kyc per te nxjerr nje mesim.Ne baze te karakterit qe kam vazhdoj dhe eci.Nuk mund te sillesh keq ne nje situate te njejte qe po te ndodh , sepse dikur te ka ndodhur po e njejta, sepse vertet situata mund te jete e njejte , por njerezit jane te ndryshem.Jeta do te ndesh me njerez te ndryshem dhe per kete ti nuk mund te veprosh sipas mesimit, sepse mund te ndeshkosh nje te pafajshem me gabimin tend.
Une kam nxjerr nje mesim sa here ti i meson pergjigjet e pyetjeve , jeta ti ndryshon pyetjet.


o moj dreqe me more mendimin tim bravo te qoft Arla je shume e forte me pelqein shprehjet tua......
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj? Empty Re: Cili eshte mesimi me i rendesishem qe keni marre gjate jetes juaj?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi