Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?

5 posters

Shko poshtë

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë? Empty Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?

Mesazh nga Vizitor Sat 4 Sep 2010 - 22:58

Miqesi per mua do te thot , ajo qe mikun ta duash sa dhe vehten tende, kurr te mos ta genjesh, mos te ja vjedhesh besimin e as miqesin qe te fale, por ruaje si syte e ballit.
Ndesa çelsat e saje jan besimi,sinqeriteti, realiteti!

Po ju si mendoni?

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë? Empty Re: Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?

Mesazh nga Geri Thu 23 Sep 2010 - 9:23

Kur e perdor kete fjal un kam miqesi ke dike nuk do te thot pak kjo fjal me pate miqesi me dike esht nje gje qe aq e leht sepse kur dikujt i thua mike apo mike mbi ty qendron besimi , sinqeriteti , mbeshtetja , realiteti , gjithmone nje njeri ndihet mir kur mbeshtetet gjithmone nga miqt e vet dhe kalon kendshem me ta , ne realitet une smund te them qe nje x person e kam mike apo mike nuk e perdor kete fjal kur dike e kam me shum se shok ose shoqe i them ose vella ose moter qe kjo gje mos te shkoj me tej se kur thuaj mikja ime dhe ka shum gjera qe mund te ndodhin ose kan ndodh , por gjithmone miku dhe mikja ngelen nje nder 2 njerzit me te zemres qe gjithmone i ke pran per cdo gje , miqesi smund te fali cdo kush duhet te jesh ti ai qe te jesh i afte ta krijosh ate miqesi me dike duke qon gjithmone i drejt i sinqert dhe me mendime te sakta dhe mbeshtetja te mbizoteroj gjithmone.Mos ti thuash dikujt mike apo mike kur ate e do per interes sepse kjo esht dicka qe do vij nje dit qe do ta lendosh shum ate qe deri dikur i ke thon mike dhe me vone del qe ti ate fjal e ke then thjesht per interesat e tua , duhet qe kur ti thuash dikujt mike ta kesh njof shum mir se cfar njeriu esht dhe ta kesh te sigurt qe ai esht gjithmone me ty per cdo gje me mbeshtetjen e tije.
Miqesia esht gjeja me e mir per cdo njeri , me miqesin ben cdo gje dhe kurr nuk je i vetmuar.
Kur ke nje kohe qe njef dike dhe ka kalu koha e nje shoqerie pasi kjo tashme ka kalu ne nje miqesi pasi besimi dhe sinqeriteti esht shum i math aty ti atij personi sapo ja ke fiku zemren ose celsin e besimit tend me nje fjal kur dikush ka nje besim apsolut ke dikush aty esht dhe celsi besmit.

Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë? Empty Re: Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?

Mesazh nga Shpejtimi Wed 29 Sep 2010 - 19:51

hhhmmmmmmmmmm miqesi eshte fjale e shtrejte ama miqesi te gjesh ne ditet e sod-it eshte veshtire po mendoj e kam fjalen per miq te vertet sepse ska me bukur kur ben shoqeri te vertet si shembull une ketu ne kete forum qe kam bere miqesi te vertet qe nuk e ndroj me flori miqesin time qe kam ketu qelsi eshte kur di ta ruash miqesin e te rrespektojne e ti i rrespekton 2 her me fort ajo eshte magjija se jo qelesi....
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë? Empty Re: Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?

Mesazh nga Inamso87 Thu 11 Nov 2010 - 12:19

miqesia paraqet raportin shoqeror mes njerezve te cilet e vleresojne njeri tjetrin, ndihmojne mbeshtesin tjetrin dhe gjithashtu mbeshteten te ata...
e celesi i gjothe kesaj eshte besimi, sinqeriteti e modestia
Cdo miqesi qe nuk ka per baze keto tre parime shembet shume shpejte ose as qe arrin te krijohet
Inamso87
Inamso87
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 730
 <b>Piket</b> Piket : 830
Regjistruar : 12/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : TETOVË, FYROM

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë? Empty Re: Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?

Mesazh nga Shpejtimi Mon 15 Nov 2010 - 21:48

nuk ka asgje me te bukur se miqesija vet fjala te jep kuptimin e saj te bukur....
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë? Empty Re: Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?

Mesazh nga Bani Tue 16 Nov 2010 - 3:22

ehe e vertete
Bani
Bani
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1294
 <b>Piket</b> Piket : 1311
Regjistruar : 23/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë? Empty Re: Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?

Mesazh nga Gentta Tue 16 Nov 2010 - 3:40

Shpejtimi shkruajti:nuk ka asgje me te bukur se miqesija vet fjala te jep kuptimin e saj te bukur....
jam dakorte me mendimin e shpejtimit
Gentta
Gentta
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 5553
 <b>Piket</b> Piket : 5573
Regjistruar : 11/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : se di

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë? Empty Re: Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?

Mesazh nga Shpejtimi Tue 16 Nov 2010 - 10:39

Donila shkruajti:
Shpejtimi shkruajti:nuk ka asgje me te bukur se miqesija vet fjala te jep kuptimin e saj te bukur....
jam dakorte me mendimin e shpejtimit
Razz Razz Razz ciao....
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë? Empty Re: Çfare do te thot për ju Miqësi dhe kush janë çelsat e sajë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi