Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë?

4 posters

Shko poshtë

Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë? Empty Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë?

Mesazh nga Vizitor Sat 11 Sep 2010 - 2:02

Per mua do te thot ,se me keto dy gjera njef njeriun cili eshte ai, po te jesh i ndershem dhe i sinqer asnjeher mos u frigo se do humbesh, me nje fjale fiton gjithmon, ndesa ata te pa ndershmit dhe genjeshtaret mendojn se me keto arrin qdo gje, ndoshta per momentin funksionojn,, por me von qdo gje asgje eshte sikur kur ke etje dhe merr nje kov te shpuar e mbush me uj dhe gezohesh jasht mase deri sa fillon ta shuash etjen uj ska me ne te. Ndersa i ndershmi dhe i sinqerti tregon personalitetin e njeriut ,prejardhjen e familjes, karakterin dhe te quajturit njeri!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë? Empty Re: Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë?

Mesazh nga Loni Wed 15 Sep 2010 - 12:35

Pothuajse e kan humbur rendesine keto dy fjale ne kohen qe e jetojme.Sepse te gjithe pretendojme se jemi te ndershem dhe te sincert, e ne fakt ajo qe ndegjojme, shohim, lexojme dita dites tregon te kunderten.Atehere...?
Loni
Loni
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 247
 <b>Piket</b> Piket : 247
Regjistruar : 03/09/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë? Empty Re: Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë?

Mesazh nga Arla Thu 16 Sep 2010 - 0:15

Atehere mos te vras ndergjegja asnje nese ju ka ngelur pak sinqeritet dhe ndershmeri.Ne gjarperimet e rrugeve te jetes mos u anko nga felliqesia , vendosi shkelmin siper dhe ec mbi te.Une nga ajo qe kam pare, ndier, lexuar , nuk kam ngritur gishtin te por kam treguar qe mbi ndershmerine time dhe sinqeritetin nuk hidhen dot fucite me sere te zeze.Shume thjesht plehrat e kane vendin tek plehrat.
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë? Empty Re: Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë?

Mesazh nga Pexha Thu 16 Sep 2010 - 9:03

ndeshmerija eshte nje qe percakton njeriun
sinqeriteti eshe edhe trashigimi familjare
Pexha
Pexha
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 443
 <b>Piket</b> Piket : 450
Regjistruar : 07/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë? Empty Re: Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë?

Mesazh nga Shpejtimi Wed 29 Sep 2010 - 20:27

Shume sepse karakterizon moralin time sic thone te paret kemi 4 gisht ftyre jo nje hekter ama ata qe nuk kan karakter thone mashkull jam asgje nuk behet do mbes pa martu? po po e vertet qe ai pa karakter martohet besa edhe vajzen me te mire e merr se sa ai me karakter po ku besimi edhe ndjenja e te tjerve ndaj teje se nje e mjere te merr ty per burre e mbeshtetet tek ti ama ku ajo hija jote e vlersimit qe njerzit tjer te shofin me krejt nje sy tjeter qe thone vet me vete hajde more mu largo ketj "PISI" qe nuk kan besim as grate e tyre ti prezantojne para "PISIT" e kur je i moralshem edhe po mos te jet i zoti shpis ne shtepi te thone shlire hyr ne shpine time me prit aty se tani une do vije...kjo me ka ndodhur mua personalisht kur dikush me ka thene shko ne shpi me prit se tani do vije edhe aty ishte vetem gruaja e tij vetem ne shtepi kur pash qe ishte vetem gruja e tij vendosa qe mos te hyj brenda e ta pres para shtepis deri sa ai te vjen po aq me rrespektoj edeh gruja e tij e me luti qe te hyj brenda po une qendrova jasht ne shi u bra qull edhe nuk hyra ne shtepi deri sa erdhi i zoti shpis edhe kur erdhi me tha perse nuk hyre brenda te thash vet me qen ti nje "PIS" as qe te kisha thene kur me pa qe isha bere qull ne shi e po e prisja ate deri sa erdh qfar respekti me beri edhe me tha kurr nuk te flas po nuk hyre ne shtepin time edhe nese nuk jam une aty ky gjest te jep nje ndjenje te veqant jashtzakonisht te jesh i ndershem sepse ai person per mua dy durat ne zjarr i fut e kurr te keqen nuk ma do veq me adhuron me shpirt se me njef mire se kush jam, te jesh i ndershem eshte shume e veshtire ama te jesh i ndershem ska me knaqesi per gjdo gje e veshtire paguhet....per mua shume ka rendesi....
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë? Empty Re: Çfarë do të thot për ju të jesh i ndërshem dhe i sinqertë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi