Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Çfarë s’duhet të bëjë një estetiste e mirë .

Shko poshtë

Çfarë s’duhet të bëjë një estetiste e mirë . Empty Çfarë s’duhet të bëjë një estetiste e mirë .

Mesazh nga Anhela Thu 11 Feb 2010 - 4:01

Që të jetë e zonja, nuk mjafton. Ka disa rregulla që duhen respektuar nga çdo qendër estetike.

Ekspertët shpjegojnë si mund të arrijmë të kemi siguri të plotë tek ata që kujdesen për pamjen tonë

Si ta kuptojmë kur estetistja gabon. Ekspertët kanë bërë bashkë gabimet më të zakonshme. Dhe i kanë renditur në një miniguidë të gabimeve që duken të vogla, por që kushtojnë shumë.





Nuk sterilizon sipas normave

Të gjitha pajisjet për manikyr dhe pedikyr sterilizohen në autokllavë, e njëjta aparaturë që përdoret edhe nga dentistët. Më pas do të ishte një zakon i mirë – por jo i detyrueshëm – nëse klientëve u tregohen veglat ende të paketuara. Mos kini besim as te ata që përdorin para jush sterilizues me kristal apo me rreze UV, të cilat, duke u konsideruar jo shumë të sigurta, sot nuk përdoren më. Pyesni fillimisht estetistin nëse qendra është e pajisur me autoklavë.
avatar
Anhela
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 38
 <b>Piket</b> Piket : 56
Regjistruar : 11/02/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : ♥••S'ka rendsi••♥

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi