Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SHBA-të, kampionë të botës në basketboll

Shko poshtë

SHBA-të, kampionë të botës në basketboll  Empty SHBA-të, kampionë të botës në basketboll

Mesazh nga Dewil Sun 12 Sep 2010 - 10:44

SHBA-të, kampionë të botës në basketboll  F.0912223103291_m SHBA-të janë kampionët e botës në basketboll, pasi që kanëmposhtur në finalen e madhe të zhvilluar në Sinan Erdem Dome, nikoqirinTurqinë, me rezultat 81-64.Që nga fillimi i takimit uvërejt që amerikanët janë më në disponim për këtë finale dhe janëshfaqur shumë më të përgatitur fizikisht. Amerikanët në çdo periudhë tëkësaj finale ishin më të mirë, gjë që ndikoi dhe në rezultatinpërfundimtar, i cili ishte 17 pikë epërsi në të mirë të SHBA-ve.I padiskutueshëm në këtë ndeshje dhe në tërësi në këtë Botëror ishteKevin Durant, i cili bombardoi turqët nga çdo pozitë e mundshme. Ngaana tjetër, nikoqiri u shfaq i pafuqishëm për të bërë diçka më tepër nëkëtë ndeshje.SHBA-të dhe përzgjedhësi Mike Krzyzewski e përmbyllën me suksesfinalen e parë pas vitit 1994, ndërsa turqët nga ky Botëror mund tënxjerrin shumë gjëra pozitive, si nga organizimi ashtu dhe nga ecurianë Botëror.

SHBA-të, kampionë të botës në basketboll  Kevin%20Durant

MVP i Botërorit, Turqia 2010 - Kevin DurantNjeriu i cili shënoi 28 pikë në sfidën finale ndaj Turqisë, Kevin Durant, fitoi trofeun e MVP-së së Kampionatit Botëror, si lojtari më i vlefshëm i tij.Ekipi më i mirë i Botërorit përbëhet nga Kevin Durant, Milos Teodosic, Hidayet Turkoglu, Linas Kleiza dhe Luis Scola.Nga ana tjetër, vlen të përmendet që Lituania është fituesja e vendit të tretë, pasi mposhti Serbinë me rezultat 99-88.
Dewil
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi