Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 këshilla për një dasmë perfekte

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

4 këshilla për një dasmë perfekte Empty 4 këshilla për një dasmë perfekte

Mesazh nga Dewil Sun 12 Sep 2010 - 6:45

4 këshilla për një dasmë perfekte Dasma-300x267 Portali Shqipmedia.com ju ofron disa këshilla për një martesë të përkryer, të cilën ju kurrë nuk do ta haroni.1. Lloji dhe vendndodhja e martesës Bisedoni me partnerin tuaj në lidhje me llojin e dasmës qëdo të përshtatet për të dy. A doni të organizoni një martesë fetare dhemartesë civile, apo vetëm martesë civile? Do të preferonit një ceremoniintime, një martesë e madhe apo një martesë mesatare vetëm me miqtëtuaj më të arfërt dhe me të afërmit? Diskutoni për vendin më tëpërshtatshëm për dasmë dhe shihni nëse është e mundur për t’u martuaratje dhe nëse vendndodhja kërkon ndonjë leje të veçantë.Organizoni llojin e dasmës që do të përshtatet mepersonalitetet tuaja, dëshirat dhe mundësitë financiare. Marrëveshjetekzotike të dasmës janë të paharrueshme por janë planifikuar nëpërgjithësi si një ceremoni intime për të dy, për shkak se çmimi ipaketave të udhëtimit për të gjithë të ftuarit do të jetë astronomik.Sa kohë keni për të përgatitur organizimin e dasmës tuaj? Nëse këni pakkohë, një nga mundësitë më të mira është të punësoni një planifikues.

2. Unaza e dasmës dhe veshja e dasmës
Ju do të vëni unaza të cilat do ti mbani për gjatë gjithë kohës dheunaza do të simbolizojë dashurinë tuaj që keni për njëri-tjetrin, juduhet të zgjidhni me kujdes. Femrat zakonisht adhurojnë stolitë eçmuara dhe ato duan një unazë të mirë që do t’ua tregojnë miqve tëtyre, ndërsa djemtë zakonisht betohen nga unaza të thjeshta pa ndonjëgurë të çmuar, kështu që një marëveshjë e mirë të ”mendimeve” është emirë.A do të bleni apo huazoni veshjen e dasmës tuaj? Cfarë lloj veshjeju përshtatet më shumë? Një veshje përallash është e paharrueshme, porgjithashtu edhe e padobishme për të veshur në të ardhmen, ndërsa njëveshje e thjeshtë mund të veshet disa herë në raste të veçanta.3. Të ftuarit e dasmësE vërteta është se nuk ka asnjë pikë për të ftuar njerëzit me tëcilët nuk jeni parë së paku një vit dhe ju vërtetë nuk keni për t’ithënë asgjë njëri-tjetërit ose ju nuk shkoni mirë së bashku. Ftoninjërëzit që ju bëjnë të ndiheni mirë dhe që i vizitoni rregullisht, osenëse jetojnë jasht ju shpesh bisedoni më to në telefon.Ajo është patjetër që ju do t’i ftoni edhe partnerët e tyre, sepseaskush nuk dëshiron të vijë i vetëm në një martesë. Mendoni përrënditjen e ulseve: të afërmit tuaj, prindërit e tyre dhe shokët duhettë ulen së bashku dhe siguroni që njerëzit që nuk e pëlqejnënjëri-tjetërin të ulen larg.4. Një mbrëmje e përsosur dasmePasi të zgjidhni të ftuarit e dasmës, dërgoni ftesat. Ju mund tëzgjidhni një mënyrë më të lirë por më pak personale që t’i ftoni atandërmjet postës elektronike. Mendoni për llojin e ahengut dhe ushqiminqë dëshironi të ketë. Mundësitë janë të shumta. Nëse ju vendosni përnjë alternativë më të relaksuar, ju do të kurseni ca para dhe tëftuarit do të jenë në gjendje të relaksohen dhe ta ndryshojnë në diçkamë të rehatshme.Ju gjithashtu duhet të konsideroni edhe të ftuarit me dietë tëveçantë (për shembull me alergji të caktuara, vegjetariane, etj). Nërast se ka fëmijë të pranishëm, ju duhet të bëni një menu speciale dhenjë kënd të vogël për të luajtur ata.
Dewil
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi