Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Roma kërkon William Gallasin

Shko poshtë

Roma kërkon William Gallasin Empty Roma kërkon William Gallasin

Mesazh nga BeLti Thu 4 Mar 2010 - 9:07

Roma kërkon William Gallasin F.0304142844946_m

Sipas mediave në Itali, Roma dëshiron ta angazhojë mbrojtësin e Arsenalit, William Gallas.
Romakët janë në kërkim të lojtarëve kualitativ kontratat e të cilëve skadojnë në fund të sezonit, me qëllim që të jenë më garues pa harxhuar shumë para.
Spekulohet se drejtuesit e Romës tashmë kanë vënë kontakte me mesfushorin e Palermos, Fabio Simplicio. Braziliani është në vitin e fundit të marrëveshje dhe nuk dëshiron ta vazhdojë kontratën.
Spekulimet e fundit në mediat italiane thonë se Roma do të përpiqet të bëjë të njëjtën gjë për të angazhuar edhe William Gallas. 33-vjeçari ende nuk e ka vazhduar marrëveshjen me Arsenalin dhe të dyja palët tashmë një kohë të gjatë janë në negociata.
Wenger lojtarëve të moshuar u ofron vetëm marrëveshje njëvjeçare, megjithatë Gallas dëshiron marrëveshje më të gjatë. Roma besohet se do të shfrytëzojë këtë mosmarrëveshje për t’i ofruar francezit transferim në Serie A dhe qëndrim më të gjatë.
BeLti
BeLti
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1363
 <b>Piket</b> Piket : 2345
Regjistruar : 23/12/2009
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Mitrowice

http://ardmeria-juaj.forumotions.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi