Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mercedes GP prezanton makinen e sezonit 2010

Shko poshtë

Mercedes GP prezanton makinen e sezonit 2010 Empty Mercedes GP prezanton makinen e sezonit 2010

Mesazh nga BeLti Thu 4 Mar 2010 - 2:24

Mercedes GP do tentoje te fitoje titullin kampion ne vitin 2010 me njevendeshen MGP W01 qe do te drejtohet nga Michael Schumacher e Nico Rosberg.

Makina gjermane ka kaluar kolaudimet e fundit duke u prezantuar ne Shtutgart. “Eshte nje fillim i ri dhe jam me shume se i motivuar. Skuadra eshte e shkelqyer dhe mund te luftoje per titullin. Une do bej te pamunduren”, theksoi piloti 41 vjecar 7 here kampion bote. Ai ka shtuar se ngrohtesia me te cilen e kane pritur tifozet e ben te jete me i stimuluar.

“Te jesh pjese e shigjetave te argjendta eshte shume domethenese sepse kjo eshte nje shtyese per te qene gjithmone ne krye”, shtoi Schumi. Nga ana tjeter Rosberg nenvizon se ky eshte realizimi i nje endrre per te. “Jam i lumtur qe do punoj me njerez si Norbert Haugh, Ross Brawn dhe Nick Fry. Do jete nje sezon i madh”, deklaroi Rosberg.


Nuk ka si te mos shprehet me nota optimiste as Ross Brawn. “Besoj se per mua do te thote shume. Nje e neserme e mrekullueshme per skuderine tone edhe pse nje vit me pare nuk kishte te ardhme. E rendesishme eshte qe me ne fund kemi rikthimin e nje ikone te vertete si Mercedes. Kam pasur shume privilegje ne karrieren time por eshte shume e vecante te jesh pjese e ketij projekti”, shprehet shefi i skuderise gjermane.
BeLti
BeLti
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1363
 <b>Piket</b> Piket : 2345
Regjistruar : 23/12/2009
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Mitrowice

http://ardmeria-juaj.forumotions.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi