Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Të biesh në peshë i bën mirë seksit

 :: Show Biz :: Lifestyle

Shko poshtë

Të biesh në peshë i bën mirë seksit  Empty Të biesh në peshë i bën mirë seksit

Mesazh nga Dewil Mon 30 Aug 2010 - 13:49

Të biesh në peshë i bën mirë seksit  F.0829145130251_m Seksi dhe barku. Të gjithë e dinë që ato që janë të dobët bëjnë më mirë seks, edhe pse shumë njerëz që janë të shëndoshë rrëfejnë se jeta e tyre seksuale shkon mrekullisht mirë.

Ekspertët thonë se kjo është diçka mentale. Martin Biks, ekspert i sjelljes në “Duke University” ka gjetur se pacientët e tij arrijnë të kenë një jetë seksuale më të pëlqyeshme dhe intensive pasi kanë humbur 10% të peshës së tyre. Por kjo nuk do të thotë se për të pasur një jetë të mirë seksuale duhet ti ngjash një modeleje apo të kesh gjoksin e Brad Pittit.

Perceptimi se të jesh mbi peshë është një pengesë e aktivitetit seksual është akoma i fortë. Nga sondazhi del se 80 % e grave është e bindur se humbja e peshës mund të përmirësojë jetën e tyre seksuale ndërkohë që 70 % e burrave të intervistuar mendojnë se një reduktim i barkut të tyre mund të përmirësojë aktivitetin seksual. Kjo tregon se gratë nuk mendojnë më shumë se burrat për pamjen e jashtme fizike.
Dewil
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Show Biz :: Lifestyle

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi