Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kinezi bleu 99.999 trëndafila për dasmë

Shko poshtë

Kinezi bleu 99.999 trëndafila për dasmë  Empty Kinezi bleu 99.999 trëndafila për dasmë

Mesazh nga Dewil Fri 20 Aug 2010 - 4:04

Kinezi bleu 99.999 trëndafila për dasmë  F.0820104713396_m Dhëndëri kinez vendosi t’ia bëjë një surprizë nuses së tij e cila me siguri kurrë nuk do ta harroj. Kinezi Xiao Wang nga qyteti Chnogqing shpenzoi pagën vjetore për të blerë 99.999 trëndafila të kuq për nusen e tij Xiao Liu me të cilët mbuloi katër limuzina për ceremoninë e martesës. Kinezët besojnë se numri 999 sjellë fat.

Nëpërmjet internetit gjeti automobilat dhe vullnetarët të cilët do t’i ndihmonin për t’i ngjitur trëndafilat.

“Mu kujtua se Liu pëlqen trëndafilat dhe kështu më lindi ideja. Vetëm kur e pashë fytyrën e saj kur i pa automobilat e zbukuruar ia vlejtën mundi dhe paratë”, tha Wang, i cili për më shumë fat në martesë dhuroi 20 për qind të shumës së përgjithshme për blerjen e luleve për bamirësi.

“Para një viti pata thënë se më pëlqen një dasmë romantike. Ende nuk më besohet. Kjo është e mrekullueshme”, tha Liu.
Dewil
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi