Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kompjuter i rezistueshëm tablet nga HP

Shko poshtë

Kompjuter i rezistueshëm tablet nga HP Empty Kompjuter i rezistueshëm tablet nga HP

Mesazh nga BeLti Thu 4 Mar 2010 - 9:29

Kompjuter i rezistueshëm tablet nga HP F.0301110914336_m

Gjiganti kompjuterik Hewlett Packard (HP) ka paraqitur anëtarin më të ri të familjes së vet të kompjuterëve tablet. Modeli me shenjën dalluese EliteBook 2740p ka karakteristika të cilat përmbushin edhe standardet ushtarake, e megjithëkëtë ka dizajn të bukur.
HP EliteBook 2740p ka ekran vëllimor të ndjeshëm në prekje me diagonale prej 12.1 inç, të mbuluar me shtresë xhamore, e më të cilin mund të menaxhohet edhe me lapsin (stylus) i cili shitet së bashku me këtë pajisje.
Ky tablet shihet 1.72 kilogramë, shitet me procesorin Core i5 apo Core i7, e pajisja është përpunuar në atë mënyrë sa që përmbushë edhe standardet ushtarake, me fjalë tjera, është i rezistueshëm ndaj temperaturave të larta, pluhurit, dridhjeve dhe gjërave të ngjashme. Sa u përket kompetenteve tjera, ato u janë lënë përdoruesve që t’i zgjedhin vet, e çmimi fillestar i tabletit EliteBook 2740p është 1.600 dollarë.
Kompjuter i rezistueshëm tablet nga HP ElitebookNë anën tjetër, HP ka paraqitur edhe modelin e ri më të dobët se i sipërpërmenduri me shenjën EliteBook 2540p i cili, për dallim nga vëllai i tij i madh, nuk ka ekran i cili rrotullohet, e çmimi i tij është ndalur në 1.100 dollarë.
Të dy modelet do të gjenden në treg qysh nga muaji i ardhshëm.
BeLti
BeLti
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1363
 <b>Piket</b> Piket : 2345
Regjistruar : 23/12/2009
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Mitrowice

http://ardmeria-juaj.forumotions.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi