Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dashuri e vertete apo cka?!

3 posters

Shko poshtë

Dashuri e vertete apo cka?! Empty Dashuri e vertete apo cka?!

Mesazh nga Erisa Sun 31 May 2009 - 6:43

Besoj se shumica nga forumistet jane ne lidhje apo kane qene ne lidhje me partner. Si mendoni, a ekziston me te vertete dashuria, a mendoni se c i f t e t tjera nuk dashurohen sa ju, a mendoni se tek c i f t e t tjera ekziston dashuri per interes dhe te dashuria juaj jo? Si e definoni dashurine qe keni ndaj personit qe dashuroni dhe si definoni veten ne nje lidhje qe jeni-besoni se jeni te dashuruar ne plotekuptimin e fjales apo nuk jeni te sigurte?
Erisa
Erisa
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri e vertete apo cka?! Empty Re: Dashuri e vertete apo cka?!

Mesazh nga Shaban Cakolli Sun 31 May 2009 - 7:36

Fillimisht siguria e njeriut arrihet kur njeh vetveten,njohja e vetvetes krijon besimin per veten dhe per partnerin ne fjale.Nje dashuri e mirefillte duhet te jete dashuri ne kuptimin e plote te jetes qe duhet te jetoj gjate ne trashegimi.Te tillat sot i hasim rrall.Sot fjala dashuri eshte bere hobi ne teori,por haset rrall ne pervojen e jetes.Te nxitur nga lakmia njerezit leshohen ne avantura te cilat shpien ne rrenim.
Shaban Cakolli
Shaban Cakolli
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3445
 <b>Piket</b> Piket : 3590
Regjistruar : 24/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri e vertete apo cka?! Empty Re: Dashuri e vertete apo cka?!

Mesazh nga Geri Sun 31 May 2009 - 9:01

Une personalisht nuk kam nji lidhje akuale por kam qon ne nji lidhje "dashurija ime e par"Mendoj qe un kam qon shum i dashuru dhe per mua egzistonte dashurija dhe mendoja qe pa dashuri nuk jetoja dot.Nuk mendoj qe ke dashurija ime egzistonte dashuri me interes kurr..mund te keq ene cifte qe mund te duhen me shum por secili mendoj fol per ndienjat e veta..Dashurin qe kam ndaj nji personi ja fal cdo gjo te bukur..e ke kjo e dyta besoni se jeni te dashuruar nuk mendoj se nji njeri mund te thot qe un ndoshta jam cdo njeri e shef veten e vet..se ai qe esht i dashuru duhet ta njof mire veten Very Happy
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Dashuri e vertete apo cka?! Empty Re: Dashuri e vertete apo cka?!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi