Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bugatti Veyron më i tmerrshmi për nga harxhimet

Shko poshtë

Bugatti Veyron më i tmerrshmi për nga harxhimet Empty Bugatti Veyron më i tmerrshmi për nga harxhimet

Mesazh nga Dewil Mon 29 Nov 2010 - 5:03

Bugatti Veyron më i tmerrshmi për nga harxhimet Bugatti-veyron---bla_460x0w

Modelin Bugatti Veyron zakonisht e zbukurojnë epitetet si ‘më i shpejti’, ‘më atraktivi’, ‘më ekskluzivi’, etj, por agjencia amerikane për ambientin, i ka dhënë epitetin ‘më i tmerrshmi’ dhe këtë sa i përket harxhimit të karburantit.

Gjatë vozitjes në qytet, ky model harxhon 29.4 L/100 km, ndërsa as në rrugë të hapur nuk është më mirë, 15.5 L/100 km. Pas tij, sa i përket harxhimeve, radhiten Mercedes-Benz G55 AMG, Bentley Continental GTC, Bentley Continental Flying Spur, Rolls-Royce Phantom, Rolls-Royce Phantom Coupe dhe Rolls-Royce Drophead Coupe. Të gjithë këta, në regjimin e vozitjes në qytet, harxhojnë 21.4 L/100 km.

Në listën e veturave më ekonomike, prijnë Toyota dhe Honda. Modeli Toyota Prius ka harxhim prej vetëm 4,6 L/100 km në qytet.

Bugatti Veyron më i tmerrshmi për nga harxhimet Bugatti-veyron-16.4-red-black

Bugatti Veyron më i tmerrshmi për nga harxhimet Bugatti_veyron_in_matte_black_images_1
Dewil
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi