Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ç’do të thotë të ndjehësh i huaj në vëndlindje?

Shko poshtë

Ç’do të thotë të ndjehësh i huaj në vëndlindje? Empty Ç’do të thotë të ndjehësh i huaj në vëndlindje?

Mesazh nga Vizitor Wed 27 Oct 2010 - 4:34

Mendi im eshte se, vet rrethi yne na be te ndjehemi te till duke na injoruar si vendas,kam pas rast qe kam degjuar te thon se vendi juaj eshte atje ne gurbet, e ndjen nje perbuzje nga vendasit qe shume her thom me vete qfar duam me ketu, pse na nenqmojne sa mall kemi ne per kete vend pse valla pse?

Shume here ndjehemi te huaj aty ku kemi lindur,pse cila duhet te jet arsyja e fort qe ndjehemi te till!

Do doja dhe mendimin e te gjithve qoft atyre qe jetojne jasht vendlindjes dhe atyre qe e shijone vendlindjen, thjesht si mendoni ju?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ç’do të thotë të ndjehësh i huaj në vëndlindje? Empty Re: Ç’do të thotë të ndjehësh i huaj në vëndlindje?

Mesazh nga engjell a djall Wed 27 Oct 2010 - 6:48

kete tem e kam diskutuar ketu edhe disa vite me pare,hera e fundit qe kam qen ne Shqiperi ka qen fundviti 2005-2006 ndjeva veten i huaj ne token time ne dheun tim ,snjifja njerzit me shikonin kush eshte ky i huaj nga ka ardhur?!!!ky xhest me ka shtyr qe te mos kthehesha gjith keto vite edhe pse e di qe ne Shqiperi mora ajerin e par driten e par qe pash ecjet e para aty linda eshte toka ime dheu im jeta ime.
engjell a djall
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

https://hapesira.albanianforum.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi