Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse?

+2
ZaNa
Dewil
6 posters

Shko poshtë

E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse? Empty E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse?

Mesazh nga Vizitor Wed 20 Oct 2010 - 2:22

Ne cdo aspekt te jetes kemi te bejm me njerz qe na bien ne qafe, bejne gabime dhe si pranojne ne asnje menyre, edhe n.q.s ju servon fakte per gaimin prap se prap pa rezultat.
Ne te njejten kohe, edhe ne kur bejme gabime , e kemi shume te veshtir per ti kuptuar dhe me e rendesishmja per ti pranuar ato ne sy te tjerve.

Si thoni ju,pse njerzit e kan veshtir qe ti pranojne gabimet e tyre?

A mendoni qe eshte shenje dobesie ta pranoshe qe e ke gabim?


Edituar për herë të fundit nga Viola në Wed 20 Oct 2010 - 2:27, edituar 1 herë gjithsej
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse? Empty Re: E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse?

Mesazh nga Vizitor Wed 20 Oct 2010 - 2:25

Nuk mendoj qe eshte dobesi te pranosh nje gabim,me kete tregon qe ti vertet ke kuptu gabimin dhe je pendu per nje gabim qe ke bere dhe qe deshiron ta permirsosh ate gabim..
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse? Empty Re: E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse?

Mesazh nga Dewil Wed 20 Oct 2010 - 4:14

nuk esht shenj dobsei te pranosh gabimin esht normale qe ben gabim dhe pranon,se nga gabimet meson me shum ;)
Dewil
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse? Empty Re: E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse?

Mesazh nga ZaNa Wed 20 Oct 2010 - 4:19

Un pervete Nuk e Kom veshtire te pranoj gabimin Tim Por disa te tjere kan problem ti pranoj kur gabojn dhe ndihe keqe kur nuk e pranon ...Dopesi enjeriut eshte kur nuk i pranon gabimet e veta ,nuk jep llogari per te.Prandaj Gjdo Njeri qe Jeton gabon dhe meson nga gabimete e vete...
ZaNa
ZaNa
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 457
 <b>Piket</b> Piket : 460
Regjistruar : 18/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : N'Ralitet

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse? Empty Re: E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse?

Mesazh nga Shaban Cakolli Wed 20 Oct 2010 - 5:00

jo rastesisht te vjetrit kane thene:Faji eshte jetim
Shaban Cakolli
Shaban Cakolli
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3445
 <b>Piket</b> Piket : 3590
Regjistruar : 24/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse? Empty Re: E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse?

Mesazh nga Niku Thu 21 Oct 2010 - 4:52

askush nga ne te gjithe nuk duam te bejm gabime ne jet po rastesisht pa deshiren tone ne bejm dhe gabime pa dashje dhe pasi kemi ber nje gabim dhe na e thon te tjeret qe ke ber nji gabim esht normale qe smundemi ta pranojm se esht vet tipi njeriut qe nuk mund te pranoj nje gabim se mendoj esht ulje per dike por ndaj dhe del kjo pse nuk e pranojm gabimin per faktin e vetem qe te vjen zor nga vetja qe ke gabuar aty ku sduhet gabuar dhe te vjen keq ta pranosh ndaj dhe ne keto raste duhet ta pranosh ate gabim.
Niku
Niku
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 945
 <b>Piket</b> Piket : 995
Regjistruar : 30/01/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : tirane

http://www.hapesirajone.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse? Empty Re: E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse?

Mesazh nga Geri Thu 21 Oct 2010 - 7:57

E veshtir esht ne te vertet ku bo nje gabim , kur dhe une bej nje gabim dhe se di qe ajo esht gabim normal qe e kam te veshtir ta pranoj sepse kur e kam ber ate gje e kam ber per te mir e jo per gabim dhe ndaj lind fakti qe PSE ta pranoj qe e kam bo gabim , por gjithesi gabimet pranohen kur na thon qe jemi gabim , cdo njeri mund te bej gabime dhe mund ta pranoj gabimin do apo s'do.
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse? Empty Re: E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse?

Mesazh nga Gjimnazistja Thu 21 Oct 2010 - 8:04

Mbase kjo eshte gjeja me e keqe qe na karakterizon te gjitheve ne, shqiptareve ne pergjithesi, mbase te pranosh gabimin para te tjereve na duket edhe si nje menyre uljeje e vetes, perballe te tjereve, por pa e pranuar gabimin nuk mund te permiresohet, keshtu qe perseri mbetemi ne vend.
Pergjithesisht para se te bej dicka matem shume, por asesi nuk mund te perjashtohen rastet qe kam bere gabime nga me te ndryshmet, une e pranoj qe kam gabuar ne momentin qe edhe e kuptoj gabimin qe kam bere, ose duke reflektuar ose sepse te tjeret me bindin qe e kam patur gabim, por gjithesesi ne shume raste mbetet e veshtire thenia e fjales "Me fal".
Te pranosh gabimin nuk e shoh si dobesi, perkundrazi, e shoh si aftesi per te kapur edhe defektet e vetvetes.
Gjimnazistja
Gjimnazistja
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1685
 <b>Piket</b> Piket : 1786
Regjistruar : 27/02/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : rreth e rrotull

Mbrapsht në krye Shko poshtë

E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse? Empty Re: E vështirë ta pranosh kur e ke gabim...Pse?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi