Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

+2
Geri
engjell a djall
6 posters

Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

po
 
jo
 
mbase
 
nuk e di
 
 
 
Shiko rezultatin

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga engjell a djall Sun 10 Oct 2010 - 7:32

- A do te zgjidhni te emigroni drejt vendeve evropiane?
- Do te emigroni familjarisht apo vetem nje pjesetar i familjes?
- Do te emigroni sezonalisht per pune, apo per gjithmone?
- A do te aplikoni per t'u legalizuar ne keto vende evropiane nese u jepet mundesia?
- Cilat jane shkaqet kryesore qe do t'iu shtyjne te merni kete vendim?
engjell a djall
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

https://hapesira.albanianforum.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga engjell a djall Sun 10 Oct 2010 - 7:34

Une personalisht do te thoja po pasi jetoj ne europ prej viteve
engjell a djall
engjell a djall
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 7372
 <b>Piket</b> Piket : 8226
Regjistruar : 25/04/2009

https://hapesira.albanianforum.net/shkrimtare-shqiptare-f48/poezi

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga Geri Sun 10 Oct 2010 - 7:37

Nuk besoj . mire jam ktu ku jam , vetem te rriten pak rrogat dhe jam fiks Smile
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga Dewil Sun 10 Oct 2010 - 10:28

jo nuk do emigroja mir jam ne vendlindje, do shkoja vetem si turist Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  232656
Dewil
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga Vizitor Mon 11 Oct 2010 - 23:04

Jo nuk do emigroja..Do shkoja vetem per turizem ca dite Very Happy
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga Arla Mon 8 Nov 2010 - 0:59

Nuk eshte nje nder synimet e mia largimi nga vendi.Qe te jem plotesisht e sinqerte per mua eshte e njejta gje si pa liberalizim si me te.
Ana e mire e kesaj eshte qe shume nga ata prinder qe nje pjese e familjes jetojne jashte do kene mundesine te udhetojne dhe pse burokracirat nuk do mungojne.
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga Shaban Cakolli Mon 8 Nov 2010 - 3:00

Te emigrosh nuk eshte e mundur,rregulloret evropiane parashohin qe cdonjeri qe viziton europen te kthehet ne vendlindje para se ti skadoi afati i vizes.Te punosh nuk ka mundesi,te besh vizita eshte mire po duhesh pasur shume lek me vete.Ata qe vejn kusht te rrijne,munden ne te vetmen menyre te martohen me pleq/ plaka te huaja,kjo eshte humbeje e madhe ne rrafshin kombetar....
Shaban Cakolli
Shaban Cakolli
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3445
 <b>Piket</b> Piket : 3590
Regjistruar : 24/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga Shpejtimi Mon 8 Nov 2010 - 4:45

Engjellushja shkruajti:Jo nuk do emigroja..Do shkoja vetem per turizem ca dite Very Happy
edhe une do shkoja veq per shetitje edhe ti vizitoj te afermit e mi qe i kam ne evrope nuk do emigroja por neyse neyse edhe kosoves po ja bejne pas vitit te ri ishalla...
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga Shaban Cakolli Mon 8 Nov 2010 - 9:49

sa lexova une nuk pati as premtim per kete
Shaban Cakolli
Shaban Cakolli
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 3445
 <b>Piket</b> Piket : 3590
Regjistruar : 24/04/2009

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga Vizitor Mon 8 Nov 2010 - 9:59

Jo qe du ketu jetoj un, po te ishte drejt bashkimit shqiptaro do shkoja ndoshta Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  418232
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga Shpejtimi Mon 8 Nov 2010 - 15:34

Po nuk prish pune edhe perse neve Kosoven na lene si vrim te zeze ne mes te europes qe glaberon lirin edhe kufizimin e qytetareve qe mos te levizim te lire po nuk prish pune tash me shume Kosovar po marrin nen shtetesi Shqipetare do shof edhe une nese nuk bejne gje pas vitit te ri asgje kete hajdutet tan ne qeveri e parlament vazhdoin me vjedh e nuk lodhen per neve qysh po vazhdoin me thase me vjedh e nuk punoin per neve per liberalizim te vizave edhe une do marr nenshtetesin Shqiptare me konkretisht durrsake hihihihihi se aty kam te aferm.....(perderi sa kem matrapaz e hajduta e korrupsion brenda ne sistemin e qeveris si ta eleminojme ne korrupsionin ne popull? nje nder kushtet kryesore te liberalizimit eshte korrupsioni si ta zhdukim ateher kur i zoti shpijes vet korrupton? nuk kan faj te huajet po kemi faj neve vet qe jemi ne kete gjendje se thone qka ja ben vetes as kush ma bukur nuk mund ta bej sic di ti te ja besh vet vetes)
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?  Empty Re: Liberalizimi i vizave: A do të emigroni drejt Bashkimit Evropian?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi