Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

10 modelet e veturave më të shtrenjta

Shko poshtë

10 modelet e veturave më të shtrenjta Empty 10 modelet e veturave më të shtrenjta

Mesazh nga Dewil Mon 4 Oct 2010 - 5:31

10 modelet e veturave më të shtrenjta Koenigsegg-Trevita-300x199 Veturët e bukura, me dizajn të veçantë dhe me aksesorë ekstra janë njëpasion i përhershëm të pasionuarve. “Bild” ka publikuar një listë kupërfshiheshin dhjetë veturët më të shtrenjta, e që kapin shifra tëçmendura deri 1.7 milionë euro.VETURAT MË TË SHTRENJTAVendi 10
Modeli SSC Ultimate Aero është një nga veturat më tëshpejta në botë: arrin deri në 434 km/orë. Kushton 580 mijë euro, porpër të pasionuarit pas shpejtësisë ia vlen.Vendi 9
Leblanc Mirabeua. E ndërtuar për të ecur pafundësisht e të mos ndjejëlodhje kurrë. Me një motor 700 PS arrn deri në 370 km/orë. Çmimi nëtreg: 600 mijë euro.Vendi 8
Koenigsegg CCX. Prodhuesi i vogël suedez është krenar për renditjenbotërore. Modeli 806 PS arrin që në 3.2 sekonda të kapë 100 km, shkonderi në 394/orë dhe kushton 860 mijë euro.Vendi 7
Sërish një Koenigsegg CCX, por në versionin Oko-Bomber. Duhet tëpaguash rreth 1 milion euro për ata pasur veturën e parë sportive nëversion ambientalist “të gjelbër”. Punon dhe me biogaz.Vendi 6
Maybach Landaulet. Një veturë e “hapur” që mund të futet në veturëtsportive. Në 5.2 sekonda arrin kufirin e 100 km. Kushton 1.1 milionëeuro dhe mund të pajiset sipas kërkesave të shoferit.Vendi 5
Lamborghini Reventon. 1,1 milion euro kushton çdo nga 20 Reventon tëndërtuar. Dizajnti të kujton xhetët. Të dhënat e saj: 670 PS, 340km/orë. Por, kujdes! Çmimi i kripur ia vlen.Vendi 4
I përket varianti Roadster të Roventon, që Lamborghini ka ndërtuar. Menjë çmim prej 1.2 milionë euro. Vetëm 15 copë janë ndërtuar. Dhe këtome porosit të veçantë.Vendi 3
Pagani Zonda Cinque Roadster. Një veturë e llahtarshme: 100 km/orë nëvetëm 2,1 sekonda. 12 cilindra, motor 678 PS, shpejtësi 349 km/orë.Vetë 5 copë janë ndërtuar. Çmimi: 1.41 milionë euro.Vendi 2
Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport. Një version i hapur i 1001-PS-Rennerskushton 1,57 Mio. Euro. Por në treg nuk ka shumë të tillë. Bëhet meporosiVendi 1
Koenigsegg Trevita. Një veturë suedeze super e veçantë: motor 1018 PS,e që arrin në një shpejtësi deri në 402 km/orë. Çdo ekzemplar kushton1.73 milionë euro. Një supervilë.
Dewil
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi