Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rinia shqiptare alkol, duhan , droge

5 posters

Shko poshtë

Rinia shqiptare alkol, duhan , droge Empty Rinia shqiptare alkol, duhan , droge

Mesazh nga Arla Thu 16 Sep 2010 - 21:04

Kush eshte rinia shqiptare? Si identifikohet ajo?Kush jane hobet, deshirat,aktivitetet?Veset, mjerimi kulturor, degradimi sillen rrotull rinise shqiptare e behen te vetmit mbreter te mbreterise se tyre.Rini e shthurur qe gjejne veten mes tymit te duhanit, vrasin veten ngadale dhe vijne verdalle rrugeve sikur te jene gangster.Nje panorame me e ndyre e te gjitha koheve na paraqitet dhe ne e pranojme, e shikojme dhe nuk reagojme.Ligjet nuk egzistojne, sepse po te egzistonin do t'iu frikesosheshim dhe do jetonim larg veseve qe dhe denohen.Prinder qe ju mungon edukata , prinder neglizhues,prinder robot qe vetem marrin urdhera dhe mbulojne gabimet e femijve duke i cuar ata te sigurt drejt varesive.Problemi qendron ne cdo ane te gjithe ne jemi fajtore.Dhe le te presim dhe ndeshkimet.
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia shqiptare alkol, duhan , droge Empty Re: Rinia shqiptare alkol, duhan , droge

Mesazh nga Pexha Fri 17 Sep 2010 - 6:40

ky fenomen nuk esht kan te ne shqiptare tashe e dhe prostucionika fillu me te madhe
Pexha
Pexha
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 443
 <b>Piket</b> Piket : 450
Regjistruar : 07/03/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia shqiptare alkol, duhan , droge Empty Re: Rinia shqiptare alkol, duhan , droge

Mesazh nga Geri Fri 17 Sep 2010 - 7:34

Rinia Shqiptare , jam ne moshen e nje te riu shqiptar dhe jam pjes e rinis Shqiptare.
Nuk esht se rinia jone esht dhe aq keq ndoshta jan ca gjera qe ja u prishin imazhin qe duan te bejn dicka qe se kan ber gjithe jeten dhe thon hajt ta provojm , duhanin apo alkolin dhe aq me keq drogen , njof shum qe jan perdorus te ketyre dhe un vet personalisht i kam bo te gjithe keto , aklol kam pir po me taste festash dhe jam dehur , cigare kete as qe nuk e diskutoj e kam te perditshme , por jo drog kete se kam provu por hashashin me thon te drejten e kam provu por vetem dy her nje her ne moshen 17 vjecare dhe 1 her ne moshen 20 vjecare thjesht ka qen nje shoqerim me disa shok qe e perdosnin shpesht dhe thashe hajt po e provoj por normalisht nuk esht gje e mir.

Keshtu si un mendoj se jan te gjithe n.q.s kan aq mend ne kohe heqin dore nga keto gjera si shum e shum te tjer qe esht kenaqesi ti shofesh apo te rrish me ta kur sperdorin as cigare dhe as drog dhe as alkol , por difekti jot esht sepse kur dikush e mer vesh qe ky nuk pi alkol apo cigare fillon e tallet me te gjasme qe ky qe i pedor keto esht burr por e ka gabim ky esht difekt dhe e prish dhe ate qe ecen ne rrug te drejt se dhe ai do behet si shoket e vet , se nuk shum rrall sot ne tiran flas nuk jan perdosus te ketyre 3 gjerave.

Rinia Shqiptare po e mer veten ne qaf me keto bashk me mua ku i dihet se sa jet po i shkurtojn vetes , dhe Mendoj qe ju ka hyp vetja icik si shum ne qef se mendojn qe jan dikush por ta din se askush sjan thjesht i bojn qefin vetes , duhet te kthehet nje her ajo koha e vjeter flas per vitet 90 ndoshta un si kam jetu por ata qe kan qen ne moshen time ne ate kohe rinia jone ka pas nje tjeter ngjyr dhe cdo gje ka qen ndryshe , sot per sot cdo person mendon vetem per sot dhe jo me per neser.
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia shqiptare alkol, duhan , droge Empty Re: Rinia shqiptare alkol, duhan , droge

Mesazh nga Shpejtimi Fri 17 Sep 2010 - 23:12

rinija shqipetare ska me rini nuk u mbet mi thene rini....
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia shqiptare alkol, duhan , droge Empty Re: Rinia shqiptare alkol, duhan , droge

Mesazh nga Gjimnazistja Sat 18 Sep 2010 - 3:38

Eshte e vertete, kjo eshte motoja e sotme e rinie shqipetare, "alkol, duhan, droge" nje shoqeri qe dita dites po degradon, dhe po humbet cdo vlere, nje shoqeri qe po shkaterrohet pak nga pak, sepse te gjithe duan te jene ne qender te vemendjes, por kete gje e kane, ose me mire e kemi keqkuptuar, sepse qendren e vemendjes kerkojme ta fitojme duke bere dicka ndryshe nga te tjeret, duke dale nga kufijte e vetvetes, por duke harruar se vete ne jemi ata qe do te paguajme pasojat e veprimeve tona.
E keqja e shoqerise sone qendron ne faktin qe ne nuk i pranojme gabimet, por mundohemi ti mbulojme keto gabime, dhe duke mos i pranuar, keto gabime zmadhohen dita dites. Eshte per te ardhur keq qe sot ulur ne nje tavoline me shoqerine dhe moshataret e tu nuk mund te diskutosh tema serioze, sepse do te quhesh i dale nga moda, ose i fiksuar dhe i lene menjane duke i vene targen e njeriut te padeshiruar ne shoqeri, por ne te vertete ndodh e kunderta, sepse njeriu qe punon, dhe ne rastin konkret nxenesi qe meson e ka dicka te siguruar, te pakten ndryshe nga te tjeret tentoi te arrinte me forcat e veta, dhe ne fund sakrifikoi te sotmen per te fituar dhe per te siguruar te nesermen
.

Te gjithe pak a shume i jemi trembur ose i trembemi te qenit 'i padeshiruar' ne shoqeri, por perpara te gjitheve, dua me shume veten dhe te ardhmen time.
Gjimnazistja
Gjimnazistja
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1685
 <b>Piket</b> Piket : 1786
Regjistruar : 27/02/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : rreth e rrotull

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia shqiptare alkol, duhan , droge Empty Re: Rinia shqiptare alkol, duhan , droge

Mesazh nga Shpejtimi Sun 19 Sep 2010 - 10:34

Gjimnazistja shkruajti:Eshte e vertete, kjo eshte motoja e sotme e rinie shqipetare, "alkol, duhan, droge" nje shoqeri qe dita dites po degradon, dhe po humbet cdo vlere, nje shoqeri qe po shkaterrohet pak nga pak, sepse te gjithe duan te jene ne qender te vemendjes, por kete gje e kane, ose me mire e kemi keqkuptuar, sepse qendren e vemendjes kerkojme ta fitojme duke bere dicka ndryshe nga te tjeret, duke dale nga kufijte e vetvetes, por duke harruar se vete ne jemi ata qe do te paguajme pasojat e veprimeve tona.
E keqja e shoqerise sone qendron ne faktin qe ne nuk i pranojme gabimet, por mundohemi ti mbulojme keto gabime, dhe duke mos i pranuar, keto gabime zmadhohen dita dites. Eshte per te ardhur keq qe sot ulur ne nje tavoline me shoqerine dhe moshataret e tu nuk mund te diskutosh tema serioze, sepse do te quhesh i dale nga moda, ose i fiksuar dhe i lene menjane duke i vene targen e njeriut te padeshiruar ne shoqeri, por ne te vertete ndodh e kunderta, sepse njeriu qe punon, dhe ne rastin konkret nxenesi qe meson e ka dicka te siguruar, te pakten ndryshe nga te tjeret tentoi te arrinte me forcat e veta, dhe ne fund sakrifikoi te sotmen per te fituar dhe per te siguruar te nesermen
.

Te gjithe pak a shume i jemi trembur ose i trembemi te qenit 'i padeshiruar' ne shoqeri, por perpara te gjitheve, dua me shume veten dhe te ardhmen time.

jam i flakur nga shprehjet tua qe jane shume reale, jam nje nder fansat e tu te shprehjeve tua i adhuroj shprehjet tua...
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rinia shqiptare alkol, duhan , droge Empty Re: Rinia shqiptare alkol, duhan , droge

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi