Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

“Portieri më budalla në botë”

Shko poshtë

“Portieri më budalla në botë”  Empty “Portieri më budalla në botë”

Mesazh nga Dewil Sat 11 Sep 2010 - 7:31

“Portieri më budalla në botë”  Askri Mendoi se mbroi portën e tij nga penalltia e kundërshtarëve dhe pofestonte gëzimin e po merrte elozhet e tifozëve. Por iu desh vetëm paksekonda që e gjithë euforia të kthehej në mërzitje, sepse topipërfundoi në rrjetë.Kështu i ka ndodhur Khalid Askri, portierit të Far Rabat, që është quajtur ndryshe nga shtypi: Portieri më budalla në botë.Koha e rregullt e takimit mes ekipit të Askrit dhe Maghreb Fes, ivlefshëm për një tetat e finales së Kupës së Marokut kishte përunduardhe fituesi do të përcaktohej me penallti.Portieri ishte përballë kundërshtarit në penalltinë vendimtare.Futbollisti gjuan topin, portieri e kap, por nuk e mban topin në dorë.Askri cohet krenar për kapjen që bëri dhe përshëndet triumfues tifozët,ndërsa prapa tij topi që po lëvizste ende në fushë, për dreq futetdrejt e në portë.Arbitri më të drejtë e dha gol gjuajtjen, ndërsa Askri nuk pokuptonte se cfarë po ndodhte pas shpatullave të tij. E gjithë skena sakomike aq edhe e pafat për portierin, po bën xhiron e botës.

Dewil
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

“Portieri më budalla në botë”  Empty Re: “Portieri më budalla në botë”

Mesazh nga Dewil Sat 11 Sep 2010 - 7:32

e pabesushme por e vertet ja vlen te shikohet gafi qe beri ky portjeri “Portieri më budalla në botë”  418232 “Portieri më budalla në botë”  418232 “Portieri më budalla në botë”  418232 “Portieri më budalla në botë”  418232 “Portieri më budalla në botë”  418232 “Portieri më budalla në botë”  418232 “Portieri më budalla në botë”  418232
Dewil
Dewil
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 10415
 <b>Piket</b> Piket : 11192
Regjistruar : 19/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Bantanama :)

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi