Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ngjyrat dhe jeta e juaj intime

3 posters

Shko poshtë

Ngjyrat dhe jeta e juaj intime Empty Ngjyrat dhe jeta e juaj intime

Mesazh nga Geri Wed 22 Apr 2009 - 8:39

Cila ngjyrë dominon në dhomën tënde, në robet e tua, çfarë është ngjyra e veturës që e vozit.. etj. Ajo ngjyrë që dominon në jetën tënde është çelës i dashurisë dhe seksualitetit tënd...

Ngjyrat dhe jeta e juaj intime

Disa thonë se ngjyrat janë shkencë në vete. Të tjerët mendojnë se ato drejtëpërdrejtë ndikojnë në jetën e njeriut. A e dini se cila është ngjyra që ndikon në jetën tënde? Pikërishtë ajo ngjyrë të cilën më së shumti e adhuroni është çelës i dashurisë dhe seksualitetit në jetën tuaj. Më poshtë, së pari përcaktohuni për ngjyrën që e adhuroni më së shumti. Nëse nuk mund ta bëni këtë, atëherë shikoni përreth juash se cila ngjyrë dminon. Cila ngjyrë dominon në dhomën tënde, në robet e tua, çfarë është ngjyra e veturës që e vozit.. etj. Ajo ngjyrë që dominon në jetën tënde është çelës i dashurisë dhe seksualitetit tënd. Psikologët lidhjen mes ngjyrës që më së shumti e adhuroni dhe seksualitetit e sqarojnë në këtë mënyrë:

E bardhë - personi që e adhuron ngjyrën e bardhë seksin e konsideron si papastrti. Këta njerëz përnga natyra janë puritan. Për ata puthja franqeze "French Kiss" është e turpshme dhe është e pazakonshme të bëjnë dashuri gjatë ditës. Femrat, adhurues të ngjyrës së bardhë, vdishen pas paravanit ndërsa meshkujt që e adhurojnë këtë ngjyrë dot ë bëjnë dush edhe para por edhe pas seksit. Organet e veta gjenitale këta njerëz edhe më tej i emertojnë me emra fëmijërore.


Gështenje (braon) - Dashnorët gështenje janë të zjarrtë dhe të sinqertë, si dhe të ndjeshëm në dëshirat dhe kërkesat e partnerit. Dashuria është ajo për të cilën mendojnë 24 orë në ditë, e fjalën "të dua" e përdorin shpesh. Kur të ngrohen pranë zjarrit, kur të ecin nëpër shi apo gjithçka që bëjnë, e shndrrojnë në dahsuri. Për seks u nevojitet shumë kohë dhe intiitet. Por emocionet e tyre janë të tilla sa që një fjalë e vrazhdë mund ta përfundoj lidhjen.

E kuqe - Njerëzit që e adhurojnë këtë ngjyrë janë tigra të vërtetë në shtrat. Lehtë nxehen dhe kënaqen në seks në gjitha mënyrat e mundshme. Njëherë kur te ata ndizet xixa e dashurisë, kalojnë orë të tëra deri sa të fiket ajo. Kur dy të kuq janë së bashku, atë që e bejnë do të shtynte të skuqen edhe yjet e filmave erotik. Shpesh anojnë të jenë agresiv, prandaj ngjyrat më të dobëta duhet të jenë të kujdesshëm me ata.


E zeza -Këta njerëz janë thasë të mbushur përplot seksualitet dhe së bashku kërkohen. Kanë tendencë që të shfaqin seks perverz dhe shpesh kanë natyrë të kombinuar sado-mazoistike në kombinim apo njërën në veçanti. Janë të çuditshëm dhe shpesh shfaqjet e veta i lozin kur janë nën ndikimin e stresit apo kur ndodhen në periodë të dobët. Sipas anketave të dosieve të policisë, vie në pah se delikuentët seksual e adhurojnë ngjyrën e zezë. Për këtë nuk është e rastësishme se "veshja uniforme" e hajnave, bandave, kriminelëve tjerë është e ngjyrës së zezë.

Vjollce (ngjyra e manushaqes) - Adhuruesit e ngjyrës vjollce (violete) mendojnë se janë të stërmençur për argëtime shtrati. Femrat urejnë që flokët e tyre të shprishen, përderisa meshkujt e kësaj ngjyre seksit i afrohen me çasje afariste. Të dy gjinitë, sdhurues të ngjyrës vjollce, më tepër brengosen për kënaqësinë e vet se sa për kënaqësitë e partnerit.

E portokalltë - njerëzit që adhurojnë ë portokalltën jetojnë në botën e fantazive seksuale. Akti seksual për ata është shfaqje njëaktëshe ku vet ata janë aktorë kryesor. Për ata paraloja ka të njëjtën rol si edhe vet akti seksual.Si imixh të vetin e konsiderojnë pëshpëritjet e ëmbla të zbrazëta dhe dialogjet e parëndësishme. Shesh edhe nuk përjetojnë orgazëm, por e aktrojnë këtë aktë për mrekulli. Mashkulli "i portokalltë" ka si ves ta tërhjekë partneren për flokë, ndërsa femra ka dëshirë të le gjurmë të kuqë nga thonjët e saj në shpindë të partnerit.

E kaltër - Adhuruesit e ngjyrës së kaltër janë partnerë të mrekullueshëm. Janë të sinqertë ndaj nevojave të partnerit. Të bërit dashuri ata e konsiderojnë si art të sofistikuar dhe ndaj një gjëje të tillë kanë çasje elegante. Mashkulli që adhuron ngjyrën e kaltër është si një lozës në piano dhe së pari thellësisht e relakson partnerin para ekzekutimit madhështor. Femra e kësaj kategorie, plotësisht kënaqet në seks. Pasioni i tyre mund të krahasohet me baticën në ardhje. Që të dy gjinitë, kënaqen në paralojë dhe çastet pas saj si dhe në vet aktin e dashurisë. Në martesë personi "i kaltër" është partner i mrekullueshëm që kurr nuk kërkon argëtim jashtë shtëpisë.

Roze (e trëndafiltë) - ata që e duan ngjyrën e trëndafiltë shfaqin papjekshmëri në gjërat seksuale. Femrat më tepër provokojnë dhe më tepër premtojnë se që ofrojnë. Në disa raste ato imponohen me feminizmin e tyre, ndërsa e vërteta është se fshehurazi i urrejnë meshkujt. Një numër i madhë i prostitutave me dëshrë mban robe me ngjyrë të trendafiltë. Meshkujt që e adhurojnë këtë ngjyrë janë jostabil dhe adhurojnë flirtet. Ata caktojnë tre takime të njëjtën ditë, dhe nuk do të shkojnë në asnjërën. Më me dëshirë do të kishin marr ndonjërën në ndonjë restorant rrugës. Gratë, burrat e të cilave e adhurojnë këtë ngjyrë, duhet të jenë të kujdesshme dhe t'i përcjellin ata fshehurazi.

Ngjyrë hiri (e murme) - Është ngjyra e adhuruar e njerëzve që smund të vendosin. Ata asgjë nuk mund t'i ngazëllej ngase e kanë zgjdhur hijen. Meshkujt që e adhurojnë këtë ngjyrë seksin e shofin si çlirim nga tendosjet.Vetëm kaq dhe as më shumë as më pak. Pam, pam, pam dhe ë falëminderit. Femrat ekësaj ngjyre nuk bëjnë dashuri. Ato vetëm kanë mardhënje seksuale për dy arsye: që ta shkarkojnë partnerin apo që të mbeten shtatzane. Ato gjatë seksit i shikojnë të çarat në tavan. Martesa e dy partnerëve që e adhurojnë këtë ngjyrë është vërtet "bekim hyjnor".

Gjelbër - Ata që e adhurojnë këtë ngjyrë, gjithnjë janë të freskët dhe të virgjër në çasje drejt seksit. Femrat që e adhurojnë të gjelbrën, gjithjë do të bëjnë dashuri sikur të ishte hera e parë e tyre. Mashkulli mund të jetë i pashkathtë por në mënyrë tejet sharmante. Dashnorët e gjelbër janë gjentil por jo edhe të zjartë. Ashtu që partneri i personit "të gjelbër" asnjëherë nuk ka nevoj të brengoset për pabesnikëri martesore.

Verdhë - Këtë ngjyrë e adhurojnë njerëzit me nxitje adaptive seksuale. Është kjo ngjyrë e homoseksualëve. Hahahah. Skeni nevoj të bëni panikë, nuk janë të gjithë ata që e mbajnë të verdhën homoseksual. Në shumicën e rasteve adhuruesit e të verdhës, do të përgjigjen me pasivitet në dëshirat dhe kërkesat seksuale të partnerit. Kurrë nuk kënaqen në plotni të seksit, por dhe kurr nuk do të ikin nga nxitja e dikuj që e adhurojnë dhe në prani të cilit ndjejnë kënaqësi.
Ngjyrat e ylberit - Hahaha. Athua vërtet smundeni të përcaktoheni? Thamë se duhet ta zgjedhni një ngjyrë e jo të gjitha ngjyrat. Provoni sërish të përcaktoheni për njërën nga ngjyrat.
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ngjyrat dhe jeta e juaj intime Empty Re: Ngjyrat dhe jeta e juaj intime

Mesazh nga Kacurelja Sat 23 May 2009 - 0:48

E zeza -Këta
njerëz janë thasë të mbushur përplot seksualitet dhe së bashku
kërkohen. Kanë tendencë që të shfaqin seks perverz dhe shpesh kanë
natyrë të kombinuar sado-mazoistike në kombinim apo njërën në veçanti.
Janë të çuditshëm dhe shpesh shfaqjet e veta i lozin kur janë nën
ndikimin e stresit apo kur ndodhen në periodë të dobët. Sipas anketave
të dosieve të policisë, vie në pah se delikuentët seksual e adhurojnë
ngjyrën e zezë. Për këtë nuk është e rastësishme se "veshja uniforme" e
hajnave, bandave, kriminelëve tjerë është e ngjyrës së zezë.
:023:
Kacurelja
Kacurelja
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1531
 <b>Piket</b> Piket : 1541
Regjistruar : 07/05/2009
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Prague

https://www.facebook.com/?ref=logo#!/Bernadetta.Bubba

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ngjyrat dhe jeta e juaj intime Empty Re: Ngjyrat dhe jeta e juaj intime

Mesazh nga Erisa Sat 23 May 2009 - 9:27

E zeza -Këta njerëz janë thasë të mbushur përplot seksualitet dhe së bashku kërkohen. Kanë tendencë që të shfaqin seks perverz dhe shpesh kanë natyrë të kombinuar sado-mazoistike në kombinim apo njërën në veçanti. Janë të çuditshëm dhe shpesh shfaqjet e veta i lozin kur janë nën ndikimin e stresit apo kur ndodhen në periodë të dobët. Sipas anketave të dosieve të policisë, vie në pah se delikuentët seksual e adhurojnë ngjyrën e zezë. Për këtë nuk është e rastësishme se "veshja uniforme" e hajnave, bandave, kriminelëve tjerë është e ngjyrës së zezë.
Erisa
Erisa
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Ngjyrat dhe jeta e juaj intime Empty Re: Ngjyrat dhe jeta e juaj intime

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi