Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shoqeria Sot!

+2
Arla
Shqiptarja
6 posters

Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Shoqeria Sot!

Mesazh nga Vizitor Fri 16 Jul 2010 - 2:22

Cka mendoni per shoqerin sot?Eshte reale,eshte e sinqert aq sa duket?
Disa vetem aktrojn dhe te kan mik vetem per interesa te tyre personale!
Kurse disa kan shoqeri te sinqert,te paster dhe pa interes!?
Cili eshte mendimi juaj?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Shqiptarja Fri 16 Jul 2010 - 3:49

Shoqeria vec per interes Shoqeria Sot! Icon_mad .Ke respektuar dike pa interes por ta ka kthyer shpinen pernjer... kjo gje na ka ndodhur dhe prandaj kemi humbur besimin ne shoqerin e vertet.Por jeta pa shoqeri nuk ka kuptim.Prandaj qe te krijosh shoqeri te mire duhet vet ti si person te jesh nje shoqe e mire.
Shqiptarja
Shqiptarja
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 23
 <b>Piket</b> Piket : 26
Regjistruar : 04/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Arla Fri 16 Jul 2010 - 3:54

Shoqeria sot priret te jete sa me e vogel.Dite pas dite zvogelohet rrethi shoqeror, njerezit jane te perqendruar drejt karrieres, mireqenies dhe interesave personal.Gjithe kjo con ne minimum te dhenies drejt shoqerise.Ne vendet me popullesi te madhe si problem ve re dhe kulturat e ndryshme, edukaten.Veshtire eshte te pershtatesh me cdo lloj njeriu.Ne nje koktej kulturash dhe karakteresh nuk gjen po zgjedh.Duke qene se sot ritimi i jetes eshte shume i shpejt dhe ti nuk mund t'ia dalesh dot i vetem sigurisht qe shoqeria do jete kyci i zgjidhjes.Te gjithe jemi aktore ne kete skene me emrin "jete" , te gjithe jemi protagoniste, interesat nderthuren dhe kalojne sa nga njera ane tek tjetra.Aktrimi dhe interesi na detyron ti shikojme gjerat qarte.
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Vizitor Fri 16 Jul 2010 - 4:41

Shqiptarja shkruajti:Shoqeria vec per interes Shoqeria Sot! Icon_mad .Ke respektuar dike pa interes por ta ka kthyer shpinen pernjer... kjo gje na ka ndodhur dhe prandaj kemi humbur besimin ne shoqerin e vertet.Por jeta pa shoqeri nuk ka kuptim.Prandaj qe te krijosh shoqeri te mire duhet vet ti si person te jesh nje shoqe e mire.
Shqiptarja,do lidhesha nje cike me ty ketu,ku ke then se nese je shoqe e mire ke edhe shoqeri te mire?Ku bazohesh qe thua kete?!!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Shqiptarja Fri 16 Jul 2010 - 4:49

Engjellushja shkruajti:
Shqiptarja shkruajti:Shoqeria vec per interes Shoqeria Sot! Icon_mad .Ke respektuar dike pa interes por ta ka kthyer shpinen pernjer... kjo gje na ka ndodhur dhe prandaj kemi humbur besimin ne shoqerin e vertet.Por jeta pa shoqeri nuk ka kuptim.Prandaj qe te krijosh shoqeri te mire duhet vet ti si person te jesh nje shoqe e mire.
Shqiptarja,do lidhesha nje cike me ty ketu,ku ke then se nese je shoqe e mire ke edhe shoqeri te mire?Ku bazohesh qe thua kete?!!
engjellushja shoqeria sot varet nga vet personi qe je ndaj e thashe me siper po qeve goc e mir esht mese normale qe do kesh shoqeri te mir dhe pa interes se ne ditet e sotme. dhe bazohem ne vetvete sepse jam e tille jam shoqe e mir dhe kam shoqeri te mir
Shqiptarja
Shqiptarja
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 23
 <b>Piket</b> Piket : 26
Regjistruar : 04/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Vizitor Fri 16 Jul 2010 - 4:54

Shqiptarja shkruajti:
Engjellushja shkruajti:
Shqiptarja shkruajti:Shoqeria vec per interes Shoqeria Sot! Icon_mad .Ke respektuar dike pa interes por ta ka kthyer shpinen pernjer... kjo gje na ka ndodhur dhe prandaj kemi humbur besimin ne shoqerin e vertet.Por jeta pa shoqeri nuk ka kuptim.Prandaj qe te krijosh shoqeri te mire duhet vet ti si person te jesh nje shoqe e mire.
Shqiptarja,do lidhesha nje cike me ty ketu,ku ke then se nese je shoqe e mire ke edhe shoqeri te mire?Ku bazohesh qe thua kete?!!
engjellushja shoqeria sot varet nga vet personi qe je ndaj e thashe me siper po qeve goc e mir esht mese normale qe do kesh shoqeri te mir dhe pa interes se ne ditet e sotme. dhe bazohem ne vetvete sepse jam e tille jam shoqe e mir dhe kam shoqeri te mir
Mire shume Shqiptare...E di,une e dua e rrespektoj shoqerin shume jam shume e mire me te gjithe,nganjhere ve shoqerin para vetes per ckado qofte fjala,Por pikerisht ne ata qe kam besu shume jam zhgenjy me kan tradhtu shume here,a mund te jete kjo nje arsye qe une jam nje shoqe e keqe apo qe te tjeret sdin te vlersojn shoqerin time dhe rrespektin qe une ju ofroj?!!
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Shqiptarja Fri 16 Jul 2010 - 4:59

ather engjellushe ktu ka dicka ti i fal shoqeri te sinqert atyre qe nuk din ta perdorin ate shoqeri qe ju fal dhe nga ajo ti zhgenjehesh sepse kjo esht mese normale nuk duhet ti falesh shoqeri dikujt qe nuk di ta vreresoj dhe ty te respektoj per ate qe ti i fal.. ndaj KUJDES me te madhe kur fal nje shoqeri te sinqert sepse te flasim realitetin esht ber shum keq sot nuk u besohet apo falet njerzve shoqeri e paster.
Shqiptarja
Shqiptarja
Hapesira Jone - Forum
Hapesira Jone - Forum

<b>Postime</b> Postime : 23
 <b>Piket</b> Piket : 26
Regjistruar : 04/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Vizitor Fri 16 Jul 2010 - 5:04

Shqiptarja shkruajti:ather engjellushe ktu ka dicka ti i fal shoqeri te sinqert atyre qe nuk din ta perdorin ate shoqeri qe ju fal dhe nga ajo ti zhgenjehesh sepse kjo esht mese normale nuk duhet ti falesh shoqeri dikujt qe nuk di ta vreresoj dhe ty te respektoj per ate qe ti i fal.. ndaj KUJDES me te madhe kur fal nje shoqeri te sinqert sepse te flasim realitetin esht ber shum keq sot nuk u besohet apo falet njerzve shoqeri e paster.
Faleminderit per keshillen...E di eshte shume veshtir sot te kete shoqeri ideale,por une jam kjo qe jam nuk mund te mos i rrespektoj,ata qe sillen ne menyr te keqe do thosha,tregojn veten mentalitetin e tyre
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Geri Fri 16 Jul 2010 - 5:21

Engjellushja shkruajti:Cka mendoni per shoqerin sot?Eshte reale,eshte e sinqert aq sa duket?
Disa vetem aktrojn dhe te kan mik vetem per interesa te tyre personale!
Kurse disa kan shoqeri te sinqert,te paster dhe pa interes!?
Cili eshte mendimi juaj?
Te flas ate qe ndiej si ne boten Reale ashtu dhe ne Virtualitet them se esht reale dhe e sinqert jo deri ne ate nivel te plot po deri aty afer esht shum reale dhe e sinqert flas per shoqerin time qe kam konkretisht jo dike qe e njef sot apo dje por per nje shoqeri qe e njof me vite.Dhe jam shum i sigurt qe shoqeria ime esht pa interes dhe e kam shum reale,dhe po te shofesh ne pergjithsi nuk mendoj qe esht aq e shumt shoqeria me interes.
Nuk besoj se kur dikush me konsideron mik t'ma ket mua per interes sepse kjo gje e ul vet ate personalisht dhe jo mua sepse aty del njeri se cfar esht.
Shoqeria esht e mir shum dhe pa shoqeri nuk shtyhet fare sado qe dhe dikush mendo gjera pa vler po keto mbulohen avash avash.
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Arla Sat 21 Aug 2010 - 9:09

Shoqeria berthama e njerezimit po merr trajta e forma te shumellojshme cdo dite.Sot shoqeria po ndahet sipas klasave shoqerore, barazia shoqerore nuk egziston.Personalisht zgjedh shoqerine e nivelit tim vecanerisht kohet e fundit.Eshte mese normale ditet e sotme qe shoqeria te jete e zgjedhur sipas interesit.Sa per kulture mund te rri me dike qe nuk ka interesa te perbashkta me mua po kjo mund te ndodh vetem nje here.
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Shpejtimi Wed 29 Sep 2010 - 21:26

nuk ka shoqeri te vertet sod veq lodhesh te gjithe te done per interes sod mos per interes direkt per interes indirekt
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Gentta Sat 25 Dec 2010 - 22:57

nuk ka shoqeri sot te sinqerte ketej te thuan fjale te mire pas kraheve te shajn eshte dicka qe kurr se pelqej nese ka dicka qe s'shkon tek une me pelqen te ma thuan ne sy pavaresisht e mire apo e keqe mund te jete.Ka edhe shoqeri qe jan te sinqerte dhe te respektojne po jane te rralla.
Gentta
Gentta
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 5553
 <b>Piket</b> Piket : 5573
Regjistruar : 11/03/2010
 <b>Mosha</b> Mosha : 39
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : se di

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Lali Mon 24 Jan 2011 - 9:14

esht msyer nga interesi
Lali
Lali
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 259
 <b>Piket</b> Piket : 266
Regjistruar : 23/01/2011

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shoqeria Sot! Empty Re: Shoqeria Sot!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi