Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pjese e kesaj bote jam dhe une

2 posters

Shko poshtë

Pjese e kesaj bote jam dhe une Empty Pjese e kesaj bote jam dhe une

Mesazh nga Arla Fri 25 Jun 2010 - 4:46

Na ndodh qe t'ia themi vetes dhe atyre qe na rrethojne shprehjen "pjese e kesaj bote jam dhe une.Ndonjehere deshirojme ta themi me fuqine e zerit qe con fjalet deri ne kupolen qiellore, e ndonjehere ta mbysim zerin brenda vetes se bota eshte e zene me punet e saj.Cdo kush na sheh ne kenveshtrimin e tij dhe ne po ashtu.Njihemi nga ata qe ua lejojme, por ndodh qe askush te mos depertoj ne thellesine easaj bote qe ne krijojme per vete.Mundohemi tu tregojme qe egzistojme ne shume menyra ; te qete,te urte, te mendueshem, guximtare, frikacake, manipulues, te dashur, te qeshur, te matur.Ne shume lloje brenda llojit tone e njera nga keto do bjeri ne sy.Dikush do na doje e te tjere jo.Ne thjesht do vazhdojme te egzistojme ne nje menyre ose ne nje tjeter, bota do bej rrotullimin rreth nesh dhe ne duhet ti tregojme me vepra qe jemi ashtu si duam ndoshta jo ashtu sic i duhemi botes.
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pjese e kesaj bote jam dhe une Empty Re: Pjese e kesaj bote jam dhe une

Mesazh nga Geri Fri 25 Jun 2010 - 5:02

Po Po jemi pjes e kesaj bote,pjes e botes jam dhe un sa per numer sepse nuk mendoj se jemi dikush,jemi njerz qe na kriju zoti me par se si njeriu vepron e shfrytezon ne maksimum per te par se sa i fort esht dhe sa i dobet por gjithesi pjes e kesaj bote jemi te gjithe neve dhe ata qe do jen e do te jen me von e keshtu me radh esht kjo pune kush me i mir e kush me i keq por gjithesi jeta vazhdon ditet ikin ashtu dhe vitet po plakemi mo aman Pjese e kesaj bote jam dhe une Icon_razz
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi