Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A e njihni forcen tuaj të brendshme ?

2 posters

Shko poshtë

A e njihni forcen tuaj të brendshme ? Empty A e njihni forcen tuaj të brendshme ?

Mesazh nga Vizitor Thu 13 May 2010 - 3:29

Secili njeri posedon zemrën e vet, do të thotë aftësinë dhe vetit që atë e bëjnë të veçantë si personalitet dhe i japin një sharm specifik, një vulë që është unike. A e njihni mjaftë anën tuaj të brendshme? Cila nga planetet ndikon më tepër në personalitetin tuaj, Hëna, Toka, Dielli apo yjet? Si mund ta përdorni forcën e brendshme, energjinë e fshehur për ta jetuar jetën në plotninë e saj, ashtu si vërtet ju dëshironi ta jetoni?
Nëse me kujdes e drejtoni forcën tuaj të brendshme, mund të ndikoni pozitivisht në zhvilimin e personalitetit tuaj, ta forconi qëndrueshmërinë tuaj dhe të mësoheni që drejtë t'i pranoni dobësitë tuaja, t'i luftoni ato dhe të përparoni në shtegun e fatit personal.

Shpreheni mendimin tuaj!
A e njihni forcen tuaj të brendshme ?
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A e njihni forcen tuaj të brendshme ? Empty Re: A e njihni forcen tuaj të brendshme ?

Mesazh nga Arla Sat 19 Jun 2010 - 1:49

Veshtire te vesh veten ne peshore, por disa gjera arrin ti perkufizosh.Ne cdo dite jemi ne zbulim te vetes sone.Ndonjehere na habit ajo qe vet bejme qofte per mire apo per keq.Ndonjehere nuk pranojme te marrim pergjegjesite persiper e vecanerisht kur ato jane shume dhe jemi ne zoter te tyre.Ne cdo rast gjejme nje arsye per ta shkarkuar nga vetja.Duam ta nxjerrim veten te paster, ose ka dhe raste kur ne as nuk e kuptojme qe nga njerezit quhemi njerez sepse kemi tipare te njejta me shumicen, por karakteri i ndertuar eshte nje perzierje helmesh qe sjell ndotje dhe "semundje" ne rrethin shoqeror dhe ne ambjent.Nuk ka rendesi cdokush ka nje force te brendshme, e cila i nevoitet ne momente kritike per te dal ne siperfaqe.
Une e kam kete force dhe ndoshta kjo me ben te vazhdoj rrugen.
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A e njihni forcen tuaj të brendshme ? Empty Re: A e njihni forcen tuaj të brendshme ?

Mesazh nga Vizitor Sat 19 Jun 2010 - 11:22

Mundohemi ta mbajm kete forc qe e njofim, po ne shumtene rasteve e humbim kontrollin dhe harrojm forcen ton ,shume her jem viktim e ndjenjave te trishtimit qe lendon zemren dhe plagos shpirtin dhe mendojm qe forca jon na iku por ne te kunderten nga lendimet veq se fiton forc por ne se ndjejm, ndonjeher mundohemi te mos besojm ne veten ton si isha dhe si jam tani ,por vullneti per jeten dhe ecjen drejt saj na shtyn te vazhdojm dhe ta rimarrim forcen perseri d.m.th forca qe e njofim na shyten te mos dorzohemi kurr.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A e njihni forcen tuaj të brendshme ? Empty Re: A e njihni forcen tuaj të brendshme ?

Mesazh nga Shpejtimi Thu 30 Sep 2010 - 11:19

Po e njof edhe fort mire forcen time brenda meje edhe e kam emertuar bisha brenda meje ne brendin time
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A e njihni forcen tuaj të brendshme ? Empty Re: A e njihni forcen tuaj të brendshme ?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi