Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

+6
vivallo
Era13
Arla
Gjimnazistja
Erisa
Geri
10 posters

Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Geri Mon 3 May 2010 - 6:02

- A ja vlenë të ndryshoni për dikënd?

-Jemi në lidhje me një person që konsiderojmë se është personi i duhur
për ne,dhe ajo më e rëndësishmja është se kemi ndjenja për të dhe ky
person një ditë thotë se lidhjes së tyre i erdhi fundi,arsyeja mos
përshtatja e karaktereve do thoja!
-Sado e mrekullueshme të ketë qenë marrëdhënia juaj, ajo tashmë e ka
vendosur se ti nuk vlen më për të,megjithatë, kur ajo vendos të
ndahet,është e rëndësishme që ti ta kuptosh se ajo nuk dëshiron më të
rri me ty,edhe pse nuk do e marrësh qetë,por ky është realiteteti edhe
kur nuk besojmë në të ai mbetet aty!

-Reagimi fillestar i një personi në një situatë të ngjajshme do ishte se
ndoshta do mundohej të e bindte se vlen dhe e meriton të jetë me
të,edhe pse për të e bindur atë ndoshta duhet një dëshmi konkrete,pra po
mendojë një provë se do ndryshosh dhe do bëhesh ashtu siç preferon
partneri.
-Mendoni se duhet bërë këtë,për një person që nuk u vlerëson dhe
gjithmonë tek ju shehë hapësirë për përmirësime?
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Erisa Mon 3 May 2010 - 6:58

Karakteri i njeriut nuk mund te ndryshoje dot...sepse sado qe te mundohesh te ndryshosh dhe te pershtatesh....do vije nje dite dhe ti do te duash te jesh vetvetja....nuk mundet ta kalosh jeten ne nje menyre te tille....te ndryshosh karakterin tend per ti bere qejfin partnerit nuk eshte zgjidhje sepse do vije dita dhe nuk do mundesh te vazhdosh me kete ndryshim....ne jemi keto qe jemi me te mirat dhe te keqiat qe kemi.
Erisa
Erisa
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 12061
 <b>Piket</b> Piket : 12694
Regjistruar : 24/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Fier

http://www.hapesira.forumotion.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Geri Mon 3 May 2010 - 7:07

Karakterin qe ka nji person s'mund ta nderroj sipash deshires se vet,ai qe esht ne vetvete ai do ngel gjithmone mund te ndryshoj karakter per nji far kohe por jo pergjithmone pasi s'mund ta mbaj nga brenda karakterin e vet dhe nga jash te jap nji paraqitje karakteri tjeter,keshtu qe mendoj qe smund te ndryshojm karakter per njeri tjetrin.
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Gjimnazistja Mon 3 May 2010 - 7:53

Mua nje arsye ndarjeje "mosperputhje karakteresh" me te vertete qe me duket dicka shume feminore mbase, sepse te njohesh dike, te perjetosh shume gjera me te , dhe ne fund te japesh si arsye ndarjeje fjalen mosperputhje karakteresh, me duket dicka thjesht per tu justifikuar, gjithesesi mbase e kam edhe gabim, por keshtu e mendoj une.
Per sa i perket ndryshimit te karakterit per dike me duket e parealizueshme, sepse sado qe te mundohet, dhe sado qe te fshihet nje njeri nuk mund te ndryshoje kurre, edhe nese per disa kohe fshihet pas nje maske do vije dita qe mbase do lodhet duke menduar se te qenurit vetvetja, gjithesesi eshte gjeja me e mire qe mund te besh, pavaresisht humbjes qe mund te ndodhe, por ka raste qe edhe humbja eshte fitore sepse te ben me te forte.
Gjimnazistja
Gjimnazistja
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1685
 <b>Piket</b> Piket : 1786
Regjistruar : 27/02/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : rreth e rrotull

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Vizitor Mon 3 May 2010 - 8:31

Gjimnazistja shkruajti:Mua nje arsye ndarjeje "mosperputhje karakteresh" me te vertete qe me duket dicka shume feminore mbase, sepse te njohesh dike, te perjetosh shume gjera me te , dhe ne fund te japesh si arsye ndarjeje fjalen mosperputhje karakteresh, me duket dicka thjesht per tu justifikuar, gjithesesi mbase e kam edhe gabim, por keshtu e mendoj une.
Per sa i perket ndryshimit te karakterit per dike me duket e parealizueshme, sepse sado qe te mundohet, dhe sado qe te fshihet nje njeri nuk mund te ndryshoje kurre, edhe nese per disa kohe fshihet pas nje maske do vije dita qe mbase do lodhet duke menduar se te qenurit vetvetja, gjithesesi eshte gjeja me e mire qe mund te besh, pavaresisht humbjes qe mund te ndodhe, por ka raste qe edhe humbja eshte fitore sepse te ben me te forte.
Plotesisht pajtohem me ty Gjimnaziste,ke shume te drejt..Une skam qka them me shume gjitha i ka then Gjimnazistja A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Icon_razz
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Arla Tue 4 May 2010 - 9:07

Shume veta qe jane perpjekur ta bejne kane shkuar deri ne mes te rruges, po vetvetja ishte me e forte dhe nuk ja kane dal.Eshte me mire te mos ndryshosh sepse zhgenjen veten pastaj ne fund zhgenjen dhe ate qe do ndryshimin.
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Era13 Tue 4 May 2010 - 9:17

mendoj se eshte e drejt te pershtatesh me dike qe do, kjo eshte normale, por te ndryshosh sepse e ndihen te nevojshme per te tjeret dhe jo per veten tende eshte jo normale. njeriu duhet te beje cdo gje sepse e deshiron vete, deri ne ate pike qe neser mos te thote, dhe mos te beje me faj tjeterin , duke thene E BERA PER TY. dhe ne ato raste qe dicka behet sepse e deshirohne te tjeret , ndodhe qe te tilla lidhje nuk mbijetojune dhe prandaj perfundojne ne ndarje.
Era13
Era13
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 201
 <b>Piket</b> Piket : 205
Regjistruar : 04/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : ne shkallet e fantazise

http://qiell-lirie.forum0.net

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga vivallo Thu 7 Oct 2010 - 9:26

Gjimnazistja shkruajti:Mua nje arsye ndarjeje "mosperputhje karakteresh" me te vertete qe me duket dicka shume feminore mbase, sepse te njohesh dike, te perjetosh shume gjera me te , dhe ne fund te japesh si arsye ndarjeje fjalen mosperputhje karakteresh, me duket dicka thjesht per tu justifikuar, gjithesesi mbase e kam edhe gabim, por keshtu e mendoj une.
Per sa i perket ndryshimit te karakterit per dike me duket e parealizueshme, sepse sado qe te mundohet, dhe sado qe te fshihet nje njeri nuk mund te ndryshoje kurre, edhe nese per disa kohe fshihet pas nje maske do vije dita qe mbase do lodhet duke menduar se te qenurit vetvetja, gjithesesi eshte gjeja me e mire qe mund te besh, pavaresisht humbjes qe mund te ndodhe, por ka raste qe edhe humbja eshte fitore sepse te ben me te forte.
E sakte !!!

Bone qashtut qysh ti e don, se nashta dikush e don qashtut qysh ti e bon !!!
vivallo
vivallo
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 432
 <b>Piket</b> Piket : 434
Regjistruar : 21/09/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Gjakove

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Rozza Thu 7 Oct 2010 - 9:31

nuk ja vlen me ndryshu per askend
Rozza
Rozza
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 124
 <b>Piket</b> Piket : 131
Regjistruar : 03/10/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Prishtina

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Gjimnazistja Thu 7 Oct 2010 - 9:32

vivallo shkruajti:
Gjimnazistja shkruajti:Mua nje arsye ndarjeje "mosperputhje karakteresh" me te vertete qe me duket dicka shume feminore mbase, sepse te njohesh dike, te perjetosh shume gjera me te , dhe ne fund te japesh si arsye ndarjeje fjalen mosperputhje karakteresh, me duket dicka thjesht per tu justifikuar, gjithesesi mbase e kam edhe gabim, por keshtu e mendoj une.
Per sa i perket ndryshimit te karakterit per dike me duket e parealizueshme, sepse sado qe te mundohet, dhe sado qe te fshihet nje njeri nuk mund te ndryshoje kurre, edhe nese per disa kohe fshihet pas nje maske do vije dita qe mbase do lodhet duke menduar se te qenurit vetvetja, gjithesesi eshte gjeja me e mire qe mund te besh, pavaresisht humbjes qe mund te ndodhe, por ka raste qe edhe humbja eshte fitore sepse te ben me te forte.
E sakte !!!

Bone qashtut qysh ti e don, se nashta dikush e don qashtut qysh ti e bon !!!

Do isha kurioze te dija mendimin tuaj ne lidhje me kete teme, sepse une perkrah idene se ai qe do kerkonte qe une te ndryshoja nuk do ishte i denje per te qendruar perkrah meje.
Une jam kjo qe jam, perpiqem te permiresoj, por jo te ndryshoj, aq me teper te ndryshoj per dike tjeter.
Gjimnazistja
Gjimnazistja
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1685
 <b>Piket</b> Piket : 1786
Regjistruar : 27/02/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : rreth e rrotull

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga vivallo Thu 7 Oct 2010 - 9:38

U pajtova me ate qe the : "Mosperputhje Karakteri" mund te jete vetem nje justifikim. Mendoj se duhet te shprehemi ashtu siq dijme me se miri .. dhe jo te dalim nga vetja per tu dukur me mire .. ngase i bije se ajo nuk te pelqen ty por ate qe ke kopjuar !!!

Mbase keshtut siq e bej une .. dikush e vlerson dhe e don. Smile
vivallo
vivallo
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 432
 <b>Piket</b> Piket : 434
Regjistruar : 21/09/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Gjakove

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Gjimnazistja Thu 7 Oct 2010 - 9:47

Dikur para disa kohesh me ndodhi qe te tjeret me ngaterronin me dike tjeter, shume me te zgjuar shume me te afte dhe shume me inteligjente se une. Fillimisht dicka e tille me beri te ndihesha mire, sepse fakti qe me ngaterronin me dike shume me te afte dhe me shume me shume pervoje se une, do te thoshte se une vlej, dhe te tjeret mes ne te dyjave shihnin nje ngjashmeri te madhe, por me kalimin e koheve, vete personi me te cilin me ngaterronin te tjeret me bindi se une kam vlera te tjera qe duhen vleresuar edhe pse jam shume ndryshe prej saj, pavaresisht se sa vlejme, te gjithe ne kemi nevoje qe te tjeret te na vleresojneper ate cfare ne vete jemi dhe eshte shume e lodhshme te shtiresh si dikush tjeter. Smile
Gjimnazistja
Gjimnazistja
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1685
 <b>Piket</b> Piket : 1786
Regjistruar : 27/02/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : rreth e rrotull

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Shpejtimi Wed 10 Nov 2010 - 14:49

jo aspak duhet gjithmone te jesh vetvetja
Shpejtimi
Shpejtimi
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 4253
 <b>Piket</b> Piket : 4315
Regjistruar : 01/05/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : http://www.hapesirajone.com

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Vizitor Wed 27 Apr 2011 - 4:07

Njeriu nuk duhet te ndryshoj per askend dhe per asgje, nese me do dua te me doj keshtu siq jam me te mirat dhe te kqijat e mija , dhe jo te kerkoj ndryshime sepse njeriu nuk ndryshon dot kam lind keshtu siq jam dhe do vdes e till me koken lartVery Happy " Dashurin qe ke per nje person bazohet me ndjenjat dhe jo me ndryshime te karakterit te njeriut".
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Αρτεμης Wed 27 Apr 2011 - 9:09

pse esht kaq e lehte per disa te ndryshojne ate cka jane..!!!kjo m u nd te ndodh ne boten e virtualitetit se te ndihmojne edhe kushtet,dmth fshihesh mbas nje pc,por nga ato qe ti shpreh e thua neper biseda e postime do kuptohesh heret a vo ne keshtu qe teater i kot.. nga ana tjeter mundohesh te tregosh nje karakter e ketu sepse po ta moren eren ehuha ku fal shqiptari pelqesh
Αρτεμης
Αρτεμης
Administrator Forumi
Administrator Forumi

<b>Postime</b> Postime : 415
 <b>Piket</b> Piket : 421
Regjistruar : 01/03/2011
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : as ne toke as ne qiell

http://engjujtshqiptare.forumotion.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Burrelsja Sat 15 Jun 2013 - 18:45

jooo ai/ajo qe tdo tpranon ashtu siq je jo me ndryshu....
Burrelsja
Burrelsja
VIP
VIP

<b>Postime</b> Postime : 494
 <b>Piket</b> Piket : 496
Regjistruar : 26/03/2013
 <b>Mosha</b> Mosha : 28
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Burrel

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën? Empty Re: A ja vlen të ndryshosh për tjetrin/tjetrën?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi