Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

3 posters

Shko poshtë

A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Jam pro (Argumento)
 
Jam kundra (Argumento)
 
Nuk ka problem((Argumento))
 
 
 
Shiko rezultatin

A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik? Empty A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Mesazh nga Geri Mon 8 Mar 2010 - 8:50

Para disa ditesh qeveria nxorri nje projekt per regjistrimin e popullsise sipas bindjeve fetare, etnike etj.

Disa analiste e shohin pyetsorin si nje problem per te cilin shqiptaret ne keto kushte nuk ju duhet.

Se pari se disa cifte jane martuar sipas perzierjes fetare dhe etnike.

Psh

Djali Musliman
Vajza Krishtere

Lind pyetja tek keto analiste dhe thojne cfare feje do marri femija.Edhe pse femija merr femine e Babait prape problemi qendron ne ate se a do sjelle ky regjistrim probleme midis cifteve.

Gjithashtu

Nje Djale me Kombesi Shqiptare eshte martuar me nje vajze me kombesi greke.Atehere Cfare kombesie do regjistrohet femija?A do sjelli ky sondazh probleme brenda ciftit.

Problemi tjeter qe shtrohet eshte se shume prej shqiptareve ne emigracion mund te bejne ndryshimin etnik te tyre sidomos ato qe jane ne Greqi per hire te jetes ekonomike qe ato tani kane ndertuar ne kete shtet.Dhe kjo do fallsifikonte shume prej kombesive te verteta jo sepse emigranti eshte i asaj kombesie porse kete e ben per nje interes ekonomik.
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 35
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik? Empty Re: A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Mesazh nga Arla Mon 8 Mar 2010 - 10:17

Jo jam kundra
Arla
Arla
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2501
 <b>Piket</b> Piket : 2696
Regjistruar : 06/01/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik? Empty Re: A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Mesazh nga Gjimnazistja Tue 9 Mar 2010 - 8:05

Personalisht jam kunder ketij regjistrimi sepse besimi fetar eshte dicka qe gjithesecili prej nesh e ka per vete dhe e ndiejme vete ne, me duket e panevojshem dicka tille.
Gjimnazistja
Gjimnazistja
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 1685
 <b>Piket</b> Piket : 1786
Regjistruar : 27/02/2010
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : rreth e rrotull

Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik? Empty Re: A jeni per regjistrimit fetar dhe etnik?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi