Reali arrin Barcën

Reali arrin Barcën Empty Reali arrin Barcën

Mesazh nga BeLti Sun 7 Mar 2010 - 1:48

Santiago Bernabeu ishte nikoqir i kryendeshjes së javës së 25-të në La Liga, ku u takuan Real Madridi dhe Sevilla.
Superndeshja me plot raste, emocione dhe gola, përfundoi me fitoren e Mbretërve nga Madridi me rezultat 3-2.
Reali arrin Barcën Sevilal350
Mysafirët e filluan furishëm takimin dhe vetëm në minutën e 9-të arritën deri te goli i avantazhit, kur një krosim të Diego Capel e plasoi në portën vendase mesfushori Realit, Xabi Alonso.
Pas golit të pësuar e deri në fund të pjesë së parë, Mbretërit ishin skuadër dominuese me rastet të shumta, mirëpo iu mungoi konkretizimi.
Ashtu si në pjesën e parë, edhe në fillimin e pjesës së dytë (52’), andaluzianët shënuan në portën e Realit, ndërsa realizues ishte Ivica Dragutinovic, i cili nga një distancë prej 30 metrash befasoi portierin Iker Casillas.
Reali arrin Barcën Ron350
Pas golit të pësuar, edhe në fraksionin e dytë të lojës u kthye skena nga pjesa e parë me një dominim të plotë të vendasve, të cilët këtë herë ishin më konkretë.
Fillimisht, Cristiano Ronaldo ngushtoi epërsinë (60’) pas një krosimi të ulët të Marcelos, ndërsa Sergio Ramos barazoi rezultatin pas një goditjeje nga këndi (64’).
Në vazhdim Los Blancos sulmuan vazhdimisht, goditën disa herë shtyllën, por fati nuk ishte në anën e tyre.
Reali arrin Barcën Los
Megjithatë, pas rasteve të shumta dhe mohimit të fatit, Los Merengues arritën deri te goli i fitores, të cilin e realizoi Rafael Van der Vaart në minutat shtesë të takimit (90’+2).
Pas kësaj fitoreje, Reali Madridi barazohet me pikë me Barcelonën në krye të tabelës.