Biankonerët iu kthehen fitoreve

Biankonerët iu kthehen fitoreve Empty Biankonerët iu kthehen fitoreve

Mesazh nga BeLti Sat 6 Mar 2010 - 10:27

Biankonerët iu kthehen fitoreve F.0306200232523_m

Juventus ka shënuar fitore me rezultat 2-1 ndaj Fiorentinas në Artemio Franki, për t’u ngjitur në pozitën e katërt të tabelës.
Biankonerët kaluan në epërsi me të filluar ndeshja me golin e mesfushorit brazilian Diego (2’), por vendasit barazuan pas gjysmë ore lojë kur Marco Marchionni shënoi me kokë në portën e Alex Manninger.
Pjesa e dytë solli raste për të dyja palët, por që shkoi në favor të mysafirëve që shënuan golin e radhës në minutën e 68-të me anë të mbrojtësit Fabio Grosso, gol që edhe i dha fitoren Juventusit.
Biankonerët iu kthehen fitoreve Juve340
Ndeshja pati edhe disa raste të diskutueshme, me edhe dy penalti të kërkuara nga vendasit, por të shikuara me sy tjetër nga arbitri i ndeshjes.
Fitorja ngre Juventusin në pozitën e katërt me 44 pikë, një më shumë se Palermo që nesër pret në fushë të vet Livornon.