Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kënga “Badihava” drejt gjysmëfinales në “Top Fest 8”

 :: Show Biz

Shko poshtë

Kënga “Badihava” drejt gjysmëfinales në “Top Fest 8” Empty Kënga “Badihava” drejt gjysmëfinales në “Top Fest 8”

Mesazh nga Vizitor Mon 9 May 2011 - 4:57


Kënga “Badihava” e Gilit dhe e Enis Potokut po pëlqehet çdo ditë e më shumë nga publiku dhe kritikët e muzikës. Kjo këngë ka arritur të
shkojë deri në gjysmëfinale në festivalin “Top Fest 8”. Gjasat për të shkuar drejt finales janë të mundshme, ngase kjo këngë po pëlqehet shumë. Gili ndjehet e kënaqur për këtë sukses dhe shpreson që kjo këngë të marrë çmimin e merituar, ngase, sipas saj,ështënjë këngë për të gjitha shijet e dëgjuesve. Ndonëse çmimet nëpër festivale thotë se nuk janë të rëndësishme për të aq sa promovimi i këngës. “Të them të drejtën në çdo festival nuk hyj për të fituar, nuk këmbëngul në fitore, arsyeja e vetme që më bën të marr pjesë është promovimi i këngës. Me anë të festivaleve shumëherë i kam promovuar këngët e mia” ka thanë ajo për “Zërin”.
Më datën 21 maj, Gili dhe Enisi do ta prezantojnë këngën në skenë para spektatorëve, shpresojmë që edhe kësaj radhe ata do të rrëmbejnë
ndonjë çmim.






Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi