Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Blerina Kllokoqi vjen me sfilatën “Madhështorja”

 :: Show Biz

Shko poshtë

Blerina Kllokoqi vjen me sfilatën “Madhështorja”  Empty Blerina Kllokoqi vjen me sfilatën “Madhështorja”

Mesazh nga Vizitor Wed 4 May 2011 - 4:37


Stilista e modës Blerina Kllokoqi-Rugova me pesë maj do të vijë me koleksionin e saj më të ri të cilin e ka emëruar “Madhështorja”.Kllokoqi, e cila do të prezantojë përmbi 50 fustane në këtë sfilatë, ka treguar për Telegrafi.com se kreacionet e saj janë rezultat i punës
nëntëmuajshe.“Do të prezantohem me përmbi 50 fustane që kam dizajnuar kohëve të fundit. Veshjet do të karakterizohen me mëndafsh të lëshuar dhe bel të theksuar, ndërsa ngjyrat dominante do të jetë ajo e zallit dhe e hirta”, ka thënë Blerina.Sipas stilistes kosovare emri i revysë “Madhështorja” prezanton më së miri “femrën”, pasi që kjo gjini karakterizohet si unike, e veçantë dhe secila femër në një aspekt është ‘madhështore’.E veçantë e kësaj sfilate do të jetë rikthimi në pistë i ish-miss Kosovës, Afërdita Paçarada.“Afërdita do të jetë mysafire speciale dhe do ta prezantojë njërin ndër fustanet e mija”, ka pohuar më tej Blerina për Telegrafin.Revyja e modës do të shoqërohet me një performancë të Filharmonisë së Kosovës. /Telegrafi/
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi