Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Flori, i dyti më i miri i Ballkanit

 :: Show Biz

Shko poshtë

Flori, i dyti më i miri i Ballkanit Empty Flori, i dyti më i miri i Ballkanit

Mesazh nga Vizitor Mon 17 May 2010 - 2:15

Flori, i dyti më i miri i Ballkanit
Flori, i dyti më i miri i Ballkanit GetAttachment
Pop këngëtari nga Shqipëria, Flori, është renditur i dyti në natën e madhe të ndarjes së shpërblimeve, “Balkanika Music Awards”, me këngën e tij “PlayBack”, duke shkaktuar dhe befasinë e kompeticionit. Një ngjarje që u përcoll me një sistem të ngjashëm sikurse të “Eurovision Song Contest”, zgjodhi për fitues, Serbinë, me këngën “Ljubavi”, të Zeljko Joksimovic. Shqipëria ishte befasia e mbrëmjes, pasi që la në pozitën e tretë Rumaninë që përfaqësohej nga “Akcent” me hitin ndërkombëtar “That’s My Name”. Në shpërndarjen e çmimeve tjera, dominuan kryesisht sllavët e Ballkanit, me këngëtarin Zeljko Joksimovic, që pos çmimit kryesor fitoi dhe çmimin si këngëtari më i mirë mashkull për vitin 2009. Në fund të mbrëmjes, Ana Visi u nderua me çmim të veçantë për kontribut mbi promovimin e muzikës ballkanase në rrafshin ndërkombëtar
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Flori, i dyti më i miri i Ballkanit Empty Re: Flori, i dyti më i miri i Ballkanit

Mesazh nga Erisa1 Thu 20 May 2010 - 2:18

Erisa1
Erisa1
Hapësira Jonë - Forum
Hapësira Jonë - Forum

<b>Postime</b> Postime : 2039
 <b>Piket</b> Piket : 2564
Regjistruar : 28/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 34
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Pran Gjanices

http://www.hapesirajone.com/

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi