Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tuna: Jam nostalgjike

 :: Show Biz

Shko poshtë

Tuna: Jam nostalgjike  Empty Tuna: Jam nostalgjike

Mesazh nga Geri Fri 3 Dec 2010 - 10:18


Altuna Sejdiu thotë se ajo është ajo është nostalgjike për nga natyra dhe se shpesh kur i bie malli ajo niset drejt Shkupit.Këngëtarja shkupjane, e cila është zhvendosur të jetojë në Kosovë pas martesës me Rilind Rekën, gjatë një bisede për Telegrafi.com ka folur për dallimet që ajo përjeton në mes të Shkupit dhe Prishtinës.“Dallimi mes Prishtinës dhe Shkupit? Nuk jam në pozitë të bëjë ndonjë dallim sepse mund të mos jem objektive meqë Shkupi është vendlindja ime. Megjithatë, një dallim që ja vlen për t’u cekur është se në Shkup nuk isha e martuar, derisa në Prishtinë jam”.“Shkupi është afër dhe në momentin e parë që ndjej mungesën e familjes time, miqve të mi apo thjesht disa rutinave që kam pasur atje, i ngjitem veturës dhe jam atje. Për nga natyra jam nostalgjike, lidhem për një vend, kështu që e njëjta më ndodh kur jam atje edhe për Prishtinën. Kjo është një progres për mua”, ka përfunduar Tuna. /Telegrafi/
Geri
Geri
Fondatore St@ff Forum
Fondatore St@ff Forum

<b>Postime</b> Postime : 19707
 <b>Piket</b> Piket : 23805
Regjistruar : 21/04/2009
 <b>Mosha</b> Mosha : 36
 <b>Vendbanimi</b> Vendbanimi : Ne qytetin e dashur Tirone

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 :: Show Biz

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi